Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

Виправили ляп "Слуги народу": ВР ухвалила законопроєкт "Європейської солідарності", який повертає виплату лікарняних

  Читайте по-русски
  З 1 липня 2021 р. могли бути припинені виплати лікарняних через помилки в законі, раніше ухваленому монобільшістю

  Верховна Рада України ухвалила законопроєкт "Європейської солідарності" про повернення виплати лікарняних – "за" проголосували 304 народних депутати, повідомяється на сайті "ЄС".

  Як раніше повідомляла нардепка фракції Іванна Климпуш-Цинцадзе, з 1 липня 2021 р. могли бути припинені виплати лікарняних через помилки в ухваленому законі "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я". Депутати від "ЄС" ініціювали зміни до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (№5187) щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності, якими відновлюється виплата лікарняних коштів.

  Щоправда, фракція Зеленського традиційно подала альтернативний законопроєкт №5187-1 і навіть провела його через профільний комітет. Однак після обговорення в сесійній залі депутати з’ясували, що законопроєкт монобільшості не вирішує проблем, створених самими ж "слугами".

  "У цьому скликанні парламенту часто почуваєшся вчителькою молодших класів, яка мусить брати додому зошити на перевірку і потім на пальцях пояснювати першачкам, що не так. Цього разу "першачки" проголосували поправку до закону про загальнообов’язкове державне соцстрахування, якою позбавляють українців лікарняних", – зазначила депутатка.

  "Кожне слово в законі – пряме керівництво до дії. Тому, якщо законодавець каже, що допомогу з тимчасової непрацездатності платитимуть "на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві", то це значить, що під час самої хвороби можна не платити", – пояснила Іванна Климпуш-Цинцадзе суть внесених змін.

  "Якщо ми не виправимо цей ляп, то вже з 1 липня наші громадяни не отримуватимуть виплат за лікарняні", – наголосила депутатка.

  Ініціатори законопроєкту зазначають: у зв’язку з набуттям чинності закону "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", відбулися зміни в законі України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" і з переліку страхових випадків був виключений основний страховий випадок, за яким проводяться виплати Фондом соціального страхування України – "тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві". Це могло призвести до того, що після 30 червня 2021 року гроші за лікарняним не отримали б близько 2,5 мільйонів українців.

  Попередній матеріал
  У столичній лікарні медики вимагали гроші з родичів померлих від COVID-19 за видачу тіл
  Наступний матеріал
  Президент Санду двічі намагалася зв'язатися із Зеленським через викрадення Чауса – ЗМІ
  Loading...