Еміне Джапарова
Еміне Джапарова 5 канал

"Втратили час – день, ніч": Джапарова розповіла про стан звільнених Чийгоза та Умерова

  Колишні бранці Кремля після пережитого достатньо важко адаптуються до звичайного життя

  Перша заступниця міністра інформполітики України Еміне Джапарова розповіла про стан колишніх політв'язнів Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, яких минулого тижня відпустила РФ.

  Зокрема, вона зазначила, що колишні бранці Кремля після пережитого достатньо важко адаптуються до звичайного життя.

  "Мала розмову з Ахтемом Чийгозом. Перше питання, з яким я до нього звернулася: "Як почуваєтесь?" Він сказав, що важко відповісти. Він втратив час – ніч, день. Я так розумію, що він важко адаптується до вільних умов", – цитує Джапарову "Громадське радіо".

  Водночас вона також висловила занепокоєння через стан здоров'я Ільмі Умерова.

  "З його (Ахтема Чийгоза) здоров’ям, на щастя, краще, ніж зі здоров’ям Ільмі Умерова, тому що в нього хвороба Паркінсона та цукровий діабет. Фактично той вирок, який оголосив окупаційний суд, прирівнювався б до смертельного вироку (це два роки колонії поселення), тому що йому постійно треба приймати ліки, дотримуватися відповідного режиму харчування і відпочинку. Ільмі Умерова я знаю з дитинства, тому що мій тато і він – друзі. Для мене це дуже активна людина, сповнена сил. Коли я його побачила після повернення з Туреччини, я була збентежена, його зовнішній вигляд схвилював мене", – відзначила заступник міністра інформполітики.

  За її словами, Президент Петро Порошенко запропонував Умерову пройти медобстеження в Україні.

  "Наскільки я знаю, вже в понеділок (30 жовтня) планується їхній візит до лікарні в разі, якщо вони погодилися на цю пропозицію. Наразі обговорюється, як вони рухатимуться далі. Мені здається, що вони пройдуть це медичне обстеження, а далі планують вирушити до Криму", – розповіла Джапарова.

  Вона додала: "Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров фактично оголосили про таке своє рішення. Це дуже відважний крок. Ми очікуємо, що буде заборона (повернення у Крим), інакше все було б нелогічно. Ми розуміємо, що сьогодні тактика Російської Федерації у Криму абсолютно проста: вони вичавлюють активних людей, щоб не було духу опору і спротиву, який сьогодні є. Їм незручно, коли активні лідери кримськотатарського народу перебувають на півострові, тому що це згуртовує і мотивує до наступних кроків опору".

  Нагадаємо, 25 жовтня стало відомо, що РФ відпустила одних з найвідоміших бранців Кремля – Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза. Вони опинились у столиці Туреччини, а вже 27 жовтня літак з Чийгозом та Умеровим приземлився в аеропорту Києва. 

  Попередній матеріал
  В аеропорту "Київ" затримали росіянина, якого розшукує Інтерпол
  Наступний матеріал
  У полоні дощу та снігу: через негоду в Україні без світла майже 400 міст та селищ
  Loading...