Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій patrioty.org.ua

Вселенський Патріархат: Україна отримає автокефалію, незважаючи на погрози

Заяви Варфоломія свідчать про те, що процес надання автокефалії Єдиній Українській Автокефальній Церкві наближається до завершення

У неділю, 23 вересня, Вселенський Патріарх Варфоломій зробив важливу заяву, яка ще раз засвідчила позицію Константинополя про підтримку автокефалії для Української Православної Церкви. Про таке у власному Facebook написав директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Зокрема, він зазначив: "Вселенський Патріарх Варфоломій сьогодні зробив важливу заяву, яка ще раз засвідчила позицію Матері-Церкви: "Україна скоро отримає Автокефалію, тому що це її право".
Важливі для розуміння позиції Фанару, зокрема, такі слова Патріарха: 

"1998 року Вселенський Патріархат проголосив автокефальний статус Православної Церкви у Чеських Землях та Словаччині. Тепер настала черга України, яка, як я сподіваюся, невдовзі отримає статус Автокефалії, незважаючи на існуючі протидії, бо це її право. Це її право на отримання автокефалії, а з іншого боку, це право і дійсно виняткове право нашого Вселенського Патріархату надавати автокефалії, як це було надано усім Новітнім Православним Церквам, починаючи з Росії у XVI столітті, і закінчуючи Православною Церквою у Чеських Землях та Словаччині".

За словами Павленка, такі заяви Варфоломія свідчать про те, що процес надання автокефалії, розпочатий після звернення Президента та архієреїв українських православних церков, наближається до завершення.

"Україна матиме свою, незалежну Православну Церкву", – наголосив директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
"Пережив клінічну смерть": нові подробиці нападу на активіста в Одесі
Наступний матеріал
Ворог 10 разів гатив із мінометів по Світлодарці: троє бійців ООС поранені