5.ua

ВРУ різко обмежила свободу слова і право на мирні акції [відео]

  Парламент запровадив кримінальну відповідальність за наклеп. Тепер він карається штрафом до восьмисот п’ятдесяти гривень. А за наклеп у ЗМІ або Інтернеті можна отримати штраф або рік виправних робіт. Хибне звинувачення у тяжкому злочині потягне на виправні роботи або обмеження волі до 2-х років. Також Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за «екстремізм» – за це можуть обмежити свободу на три роки.

  Депутати посилили відповідальність за масові заворушення, блокування і захоплення державних будівель. За організацію таких акцій відтепер світить від 5 до 10 років тюрми. Публічні заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд – можуть покарати обмеженням волі до п’яти років або позбавленням волі до шести років. За захоплення держбудівель можуть ув’язнити до 6 років.

  Окрім того, Верховна Рада посилила захист суддів та правоохоронців. За незаконне збирання, зберігання чи поширення інформації про суддю, його родичів, а також за образу чи тиск на суддю тепер можна отримати штраф до 8 з половиною тисяч гривень або два роки в'язниці. Максимальне покарання за погрози судді або його родичам – до 4 років тюрми, а за напад на них – до 7-ми років.

  Згідно зі змінами до Кодексу про адміністративні правопорушення, рух у колонах, в яких більше п’яти авто без узгодження з МВС, каратимуть від штрафу в розмірі восьмисот п’ятдесяти гривень до позбавлення прав на два роки. Крім того, оштрафувати або ув'язнити на 15 діб тепер зможуть за участь у масових акціях у масці, шоломі або одязі, схожому на уніформу, а також за встановлення наметів без дозволу. Зміни набудуть чинності після підписання спікером і президентом.

  Попередній матеріал
  В Луганську для скандального чиновника ОДА влаштували флешмоб з кров'ю [відео]
  Наступний матеріал
  Журналісти просять Януковича не вводити цензуру
  Loading...