ВР може оголосити недовіру генеральному прокурору

  Проект постанови про відставку Віталія Яреми підготував комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

  Під нею вже поставили свої підписи депутати – члени цього комітету. Від завтра підписи збиратимуть і у Верховній Раді. Їх потрібно сто п'ятдесят, щоб постанову про недовіру Яремі висунули на голосування в сесійній залі. Депутатів не влаштовують дуже повільні темпи Генпрокуратури у розслідуванні терору проти Майдану та економічних злочинів Януковича і його команди.

  Голова комітету Єгор Соболєв пояснив: "Нарешті оголосили про підозру тим людям, проти яких давно оголошені санкції Європейського союзу, а в Україні вони не мають жодних проблем з законом. Але навіть тут оголошено не всім. Абсолютно безсовісна імітація реального доведення цих справ до результату: ну якщо ми досі не видали жодного прохання про екстрадицію, то про що ми говоримо? Ну і третє: це повна халатність у боротьбі за блокування їхнього майна – воно не тільки не заблоковане, воно перепродається. Тому досить це слухати, досить миритися з саботажем розслідування найключовіших злочинів для країни. Країні потрібен новий генеральний прокурор".

  На засідання Комітету кликали і самого Ярему, але той не прийшов. Замість нього віддувався перший заступник генпрокурора. Олег Заліско прозвітував: уже оголошено про підозру дев’ятнадцятьом представникам попередньої влади і їхнім посібникам на чолі з Януковичем, Захарченком і Пшонкою. Досі через недостатню кількість доказів офіційно ні в чому не підозрюють, зокрема, Олександра Єфремова, Тетяну Лукаш, Віктора Януковича-молодшого, Олексія Азарова і Дмитра Табачника. По всіх підозрюваних Генпрокуратура об’єднала усі кримінальні справи в одну.

  "Це розслідування справи не окремими епізодами стосовно Януковича в такій-то дії, Януковича в такій-то дії..Нами прийнято і порушено кримінальні провадження за статтею 109, 110, 255, тобто створення злочинної організації, яку очолив Віктор Федорович Янукович. І події досліджуються в кримінальному провадженні з 2010-го року. На даний час органами досудового розслідування практично підготовлена масштабна підозра" – спробував виправдатись Олег Заліско.

  Попередній матеріал
  Журналісти "5 каналу" поспілкувались з свідками теракту під Волновахою
  Наступний матеріал
  Кандидатури на посаду голови Антикорупційного бюро вирішили не розголошувати
  Теги:

  ГПУ відкрила справи проти Королевської і Єфремова

  Ярема пообіцяв обов'язково довести Януковича до суду

  Заступник генпрокурора Герасим'юк звільнився за власним бажанням - Ярема

  Першим заступником генпрокурора України призначено Олега Заліска