Єльня, західна Росія
Єльня, західна Росія Christopher Miller / Twitter

"Вони постійно в русі": які війська РФ зібрала на кордоні з Україною і чи стає їх більше – головнокомандувач ЗСУ

  Читайте по-русски
  Американський телеканал CBS пише, що "російські війська залишили місця збору і висунулися на позиції для атаки"

  Командування ЗСУ постійно фіксує переміщення російських військ уздовж українського кордону, але стверджувати, що їхня кількість зростає, наразі не можна, заявив головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний 14 лютого, пише "Радіо Свобода".

  "Ми побачили максимальну кількість, яка є і яка знаходиться постійно в русі, вони змінюють місця дислокації, переміщуються. Це здійснюється від тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і аж до Республіки Білорусь. Так, ми фіксуємо їхнє переміщення. Сказати, що просто зараз відбулося кардинальне їх збільшення, я не можу", – твердить Залужний.

  Він зазначив, що російських військ на кордоні з Україною "трохи більш як 120 тисяч, які об'єднані у 85-87 батальйонно-тактичних груп. Ще 20 БТГ спостерігаємо, які знаходяться постійно в русі".

  Втім, пише видання, американський телеканал CBS із посиланням на неназваного високопосадовця у США повідомив: "Супутникові знімки свідчать: російські війська залишили місця збору і висунулися на позиції для атаки".

  Офіційні представники США та ще кількох країн заявляли, що вже у третій тиждень лютого вторгнення Росії в Україну є ймовірним. А ЗМІ з посиланням на джерела у розвідці називали навіть дати: наприклад, німецьке видання Spiegel писало про 16 лютого. Водночас офіційні особи наголошують: немає жодної впевненості, що Росія справді зважиться на вторгнення. Лідери країн Заходу наголошують, що шлях дипломатії ще можливий.

  Водночас Росія заперечує плани вторгнення. Як пише видання, міністр оборони РФ Сергій Шойгу 14 лютого на зустрічі з Путіним сказав, що більша частина масштабних навчань, які нині тривають, невдовзі завершиться.

  Читайте також: Зброя, перемовини й дата російського вторгнення: як минув ще один тривожний тиждень

  Попередній матеріал
  Більшість киян на виборах президента проголосували б за Порошенка, Зеленський на другому місці – соцопитування
  Наступний матеріал
  Подальша військова агресія проти України потягне за собою політичні та економічні наслідки для Росії – канцлер Німеччини
  Loading...