.
. 5 канал

Володимир Зеленський може бути причетний до скоєння злочину – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Роман Труба переказує слова Зеленського, мовляв, якщо до кінця року не буде гучних посадок, його, тобто Трубу, звільнять

Володимир Зеленський може бути причетний до скоєння злочину – такий висновок можна зробити із записів, зроблених у кабінеті директора ДБР Романа Труби. Про це йдеться у проєкті журналістських розслідувань "Спостерігач" на "5 каналі".

Як повідомляють автори програми, на записі, датованому 19 вересня 2019 року, можна розпізнати голос Труби і ще кілька жіночих. Автори зливу стверджують, що це піар-консультант директора ДБР Ірина Демішева та Анжеліка Іванова – прес-секретар Бюро. Труба начебто обговорює з підлеглими нараду у президента Зеленського, що відбулася напередодні.

Між ними відбувається такий діалог:

Жін. голос: Як минула зустріч?

Труба: Та це робоча така зустріч.

Жін.: Ні, ну вона нормально, на рівні?

Труба: Ні, нормально, сиділи коло президента.

Жін.: А він з вами був?

Труба: Дааа...

Як повідомляє "Спостерігач", на записі Труба говорить про ультиматум, який йому поставили на нараді, що він працює лише до 31 грудня. Після цього Труба нібито переказує слова Зеленського, мовляв, якщо до кінця року не буде гучних посадок, його, тобто Трубу, звільнять. Також голос на плівці перелічує справи, які, як сказано, на думку Зеленського, мають бути пріоритетними: "Укроборонпром", КМДА, Фонд гарантування вкладів, будівництво в порту "Одеса", Аграрний фонд, бурштин, ліс, Грибовицьке сміттєзвалище, це Львів, звичайно… ну,екс…" – очевидно, ішлося про п'ятого президента Петра Порошенка, справи щодо якого Труба у розмовах із Андрієм Йосиповичем (ймовірно, Богданом) називав пріорітетними.

Тобто, якщо вірити голосу, який може належати Трубі, президент Володимир Зеленський, порушуючи закон, вимагав від керівника незалежного правоохоронного органу певних результатів у певних кримінальних провадженнях. В іншому випадку погрожував звільнити.

Журналісти зауважують, що зловживання владою та перевищення влади передбачені у статтях 364 й 365 Кримінального кодексу України та передбачають до 8 років ув'язнення.

Попередній матеріал
Кабмін оновить Угоду про асоціацію з Євросоюзом – Гончарук
Наступний матеріал
Всеукраїнське віче "Червоні лінії" збереться, щоб підтримати Україну, а не протестувати – Порошенко
Loading...