Лікарня
Лікарня 5 канал

Влада "нагрілася" на закупівлі костюмів для медиків, зникло 15 млн грн – Гончаренко

Читайте по-русски
Депутат наголосив, що поки ніхто з лікарів обіцяних урядом грошових надбавок не отримував

Чинна влада досі не забезпечила медиків достатньою кількістю засобів захисту для боротьби з епідемією коронавірусу, наголосив нардеп фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко в коментарі журналістам з Одещини, сказано на сайті політсили.

Депутат приїхав у Подільську лікарню, де 21 квітня попрощалися з медиком, який помер від ускладнень коронавірусу.

"Я зараз перебуваю на території Подільської міської лікарні. Подільськ – це місто на півночі Одещини, мій виборчий округ. Щойно тут було прощання з медиком, який помер. Тут спалах коронавірусу, 37 випадків. Це невелике місто – 40 тисяч населення. З 37 хворих – 6 медиків, один з яких помер. Щойно було прощання, весь двір лікарні на відстані 2 метри один від одного стояли медики і прощалися зі своїм колегою. Дуже важкі емоції. Лікарня перекрита, на в'їзді стоїть поліція і не пропускає до лікарні машини", – сказав Гончаренко.

Він також наголосив, що поки ніхто з лікарів обіцяних урядом грошових надбавок не отримував.

"Ті, хто безпосередньо працює з хворими на коронавірус, працюють по 8-10 годин. Люди думають не про гроші, а про життя своїх пацієнтів і своє власне. І це головна емоція", – зауважив парламентар.

Він нагадав, що ще 20 березня за повідомленнями з уряду були виділені кошти на закупівлю захисних костюмів для українських медиків.

"Виділені кошти на 90 тисяч костюмів, закупка розпочалася тільки через три тижні – 10 квітня. Було знайдено українського постачальника, який готовий був поставляти костюми по 245 грн, але на цьому ж нічого не заробиш. І тому терміново внесли зміни і зробили все так, щоб купити в Китаї за ціною в два рази дорожче, по 490 грн. Отже, 15 млн грн зникло. Весь цей час медики могли отримати захист, але вони його не отримали", – наголосив Гончаренко.

"Я, звичайно, приїхав не тільки попрощатися з лікарем, але і з допомогою. Привіз від Фонду Порошенка захисні костюми для лікарів. Ми знаємо, що як у Подільську на моєму окрузі, так і по всій країні 20% тих, хто захворів і офіційно зареєстрований, – це медики. І держава просто нічого не зробила для того, щоб захистити медиків – немає ні засобів індивідуального захисту, все купували волонтери, люди, бізнесмени, я особисто", – додав депутат.

Як повідомляв 5.ua, в Одеській області від коронавірусу помер медичний працівник.

Попередній матеріал
Жахлива стрілянина в Канаді: кількість жертв зросла
Наступний матеріал
За рік влада Зеленського зробила Україну найслабшою за всю історію незалежності – Сюмар
Loading...