Прапори України та США
Прапори України та США sq.com.ua

Візит Зеленського до Вашингтону: підсумки першого дня – сюжет

Читайте по-русски
Серед головних питань – економіка, російський газогін "Північний потік-2" і війна на сході

Зустрічі двох президентів. Вперше у цьому статусі сьогодні зустрінуться Володимир Зеленський та Джо Байден. Підсумкової спільної пресконференції не буде, йдеться на сайті Білого дому. Кожен президент коментуватиме підсумки окремо. Про що планують говорити лідери країн і яких домовленостей вже вдалося досягти, дізнавалася журналістка "5 каналу".

О 14:00 за Вашингтоном або о 21:00 за Києвом стартує зустріч, яку переносили вже кілька разів. Джо Байден і Володимир Зеленський планували зустрітися ще наприкінці липня, але перше вересня стало фінальною датою, яку узгодили сторони. Говоритимуть як за участю ключових політичних радників, так і віч-на-віч. Для двосторонньої участі лідер США запросив українського президента в Овальний кабінет. 

"Цей візит підтвердить непохитну підтримку США українського суверенітету та територіальної цілісності перед обличчям тривалої російської агресії на Донбасі та Криму, нашу тісну співпрацю в енергетичній безпеці і нашу підтримку зусиль президента Зеленського в боротьбі з корупцією, а також впровадження реформ, заснованих на спільних демократичних цінностях", – сказано у заяві Білого дому.

Головні питання, які окреслили сторони, – економіка, російський газогін "Північний потік-2" і війна на сході. Саме з питань тимчасово окупованого Криму і Донеччини планує почати зустріч із Джо Байденом Володимир Зеленський. Про це президент сказав українським журналістам під час робочого візиту до Вашингтону. А от результати перемов президенти спільно не коментуватимуть. Адже за дві з половиною години після початку зустрічі у Байдена щотижневий економічний брифінг. Український глава до Вашингтону прибув напередодні, і в перший день візиту вже встиг провести 8 зустрічей. З міністром енергетики США обговорили збереження українського транзиту газу та ризиків, які становить російський газогін "Північний потік-2". Мав зустріч Зеленський і з керівником NASA. Обговорили проєкти, до яких може долучитися Україна. Найтривалішим став візит до Пентагону. Там Україна та США підписали угоду про стратегічні основи оборонного партнерства.

"Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію Криму і покласти край конфлікту на сході України. Ми вітаємо запровадження Україною реформ, які наближають її до вступу в НАТО. І підтримуємо її майбутнє набуття членства в Альянсі. Президент Байден схвалив надання додаткових шістдесяти мільйонів доларів безпекового пакета, зокрема, Javelin, які допоможуть країні активно протистояти російській агресії", – зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Президент України Володимир Зеленський зазначив: "Дякую, пане міністре та уряде, за вашу витривалу позицію в цій ситуації. Ми разом розуміємо, хто винен у цій війні і кого потрібно звинувачувати. Завдяки вам маємо змогу краще й активніше протистояти агресії Росії та захищати українську територію".

Український лідер під час свого візиту встиг презентувати і план трансформації України. Стратегія передбачає понад 80 проєктів. Зокрема, у сфері цифрових технологій, безпеки, агросектора. Їхня загальна вартість – 277 мільярдів доларів. Зеленський сподівається, що американські партнери долучаться до реалізації цього плану.

"Реалізація цього плану – це реальний шанс розбудови стійкої, процвітаючої нашої держави. Та інструмент для розвитку нашого стратегічного партнерства у сфері економіки секторального співробітництва. Документ містить конкретні спільні економічні інвестиційні проекти. Їхня реалізація зміцнить економіку України та США", – підсумував Зеленський.

Між зустрічами з представниками американських відомств Володимир Зеленський встиг відвідати і Меморіал жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Він розташований у самому центрі американської столиці. Його звели 2015-го за державний кошт України та приватні пожертви. До підніжжя меморіалу президент із дружиною поклали символічні сніпки пшениці. Після такого багатого на зустрічі вівторка президент усі свої зусилля в середу спрямував на те, заради чого приїхав – зустріч із Байденом. І ймовірно, ця зустріч глав держав буде не останньою. Адже українська делегація уже планує запросити Джо Байдена до Києва. Тут він був із десяток разів, проте жодного – у статусі президента.

Мирослава Танська, "5 канал"

Нагадаємо, Державне космічне агентство України та Міністерство оборони США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

Попередній матеріал
Кривосуддя від суддів, харківські перегони імені Гєпи, міністр плагіату в законі – "Час Ч"
Наступний матеріал
Розстріли на Майдані: у суді допитали медика Жуковську, яку поранили в шию під час Євромайдану – включення
Loading...
"Буде три блоки питань": Кулеба розповів, що обговорять Зеленський і Байден у Вашингтоні

"Буде три блоки питань": Кулеба розповів, що обговорять Зеленський і Байден у Вашингтоні

Арахамія пророкує "розмову на підвищених тонах" між Байденом і Зеленським

Арахамія пророкує "розмову на підвищених тонах" між Байденом і Зеленським

Стало відомо, які теми обговорюватимуть Байден і Зеленський під час зустрічі

Стало відомо, які теми обговорюватимуть Байден і Зеленський під час зустрічі

Кулеба назвав головну тему розмови Байдена із Зеленським на майбутній зустрічі

Кулеба назвав головну тему розмови Байдена із Зеленським на майбутній зустрічі

"Україна хоче почути від Байдена чітку відповідь щодо перспективи членства в НАТО" – Зеленський

"Україна хоче почути від Байдена чітку відповідь щодо перспективи членства в НАТО" – Зеленський

Байден і Зеленський провели другу телефонну розмову – про що говорили

Байден і Зеленський провели другу телефонну розмову – про що говорили