Берлін 5 канал

Візит Порошенка до Берліна: "гарячі теми" переговорів та заяви Меркель – сюжет

Лідери обговорили війну на Сході, прогрес в українській економіці та бачення Європи у питанні російсько-українського конфлікту

Загострення ситуації на українському сході стало ключовою темою переговорів німецького канцлера та українського Президента. Останній привіз до Берліна невітшну звістку – у Донецькій області знову загинули українські військові.

"Поранені і загиблі внаслідок артилерійського вогню. З артилерії, яка була встановлена російськими бойовиками в житлових кварталах Донецька і Ясинуватої… Наголошую на тому, що російська сторона відмовилася реагувати на запити нашої сторони і на запити ОБСЄ", – заявив Президент України Петро Порошенко.

Не тільки про загиблих українських військових на Сході говорив у Берліні Порошенко. Український Президент наполягав на потребі виконання Мінських угод і безальтернативності "норманського формату".

Натомість, лідер Німеччини знову повторила бачення Європи у питанні російсько-українського конфлікту. І на третьому році  війни світ продовжує вірити, що воєнні дії можна зупинити дипломатією.

Так, Меркель підкреслила, що альтернативи Мінським домовленостям немає. Тому вона закликала учасників "нормандського формату", куди входять Україна, Росія, Німеччина та Франція – вкотре говорити.

"Ми віримо в те, що нормандський формат є правильним шляхом, і попри перепони ми й надалі його дотримуватимемося, щоб домогтися миру та політичної стабільності в Україні, а також її територіальної цілісності", – заявила Ангела Меркель.

У рамках переговорів щодо ситуації на українському сході сторони також обговорили дорожню карту – план дій виконання Мінських домовленостей. Це українська ініціатива, яка була запропонована тут у Берліні ще минулого року.

Ще одна тема візиту українського президента до Берліна – економічна. Німеччина вважає, що в українській економіці є прогрес. На сьогодні 1200 підприємств з місцевим капіталом працюють на території України. Про це йшлося під час зустрічі Петра Порошенка з місцевими бізнес-колами. Чого чекає Україна від німецьких партнерів – дивіться у сюжеті:

 

З Берліна Ірина Герасимова, Микола Лебедев, "5 канал"

Попередній матеріал
Сектор "М": околиці Маріуполя здригнулися від ворожих "Градів"
Наступний матеріал
Через загострення ситуації на Донбасі Порошенко перериває свій візит до Німеччини – Єлісєєв
Loading...
Німецькі підприємці почуваються в Україні "як удома" – Порошенко

Німецькі підприємці почуваються в Україні "як удома" – Порошенко

Порошенко їде до Німеччини

Порошенко їде до Німеччини

У МЗС Німеччини назвали, від чого залежить скасування санкцій проти РФ

У МЗС Німеччини назвали, від чого залежить скасування санкцій проти РФ