Візит Діка Чейна до України (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Врятувати коаліцію можна, але для цього Блок Юлії Тимошенко має виконати дві умови. Їх оголосив Президент Віктор Ющенко. Передусім, коаліція має засудити вирішення конфліктів за допомогою зброї та висловити занепокоєння використанням у воєнних діях - російського Чорноморського флоту, що базується у Севастополі. А також - скасувати антиконституційні Закони, які ухвалили в Парламенті цього тижня. Про це Президент заявив журналістам після зустрічі із Діком Чейні. Віце-президент США приїхав до України з офіційним візитом - після того, як відвідав Азербайджан та Грузію.
  Побачити Україну 20 років потому - Дік Чейні бував тут ще за радянських часів як конгресмен. Нині він друга людина у Сполучених Штатах. На ґанку будинку прийомів віце-президента зустрічає глава української держави. До Віктора Ющенка Чейні приїздить одразу після переговорів з Юлією Тимошенко.

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "У політичних колах Діка Чейні називають сірим кардиналом Білого дому. Він політик настільки ж впливовий, наскільки непублічний. Віце-президент Сполучених Штатів украй рідко виїздить у закордонні турне. На те має бути особлива причина".

  Зібрати валізи і податися до колишніх радянських республік пана Чейні спонукала війна у Грузії. Він щойно із Тбілісі: приїздив підтримати Михайла Саакашвілі та поговорити про відбудову економіки і захист територіальної цілісності тієї країни. Натомість Росію назвав ненадійним партнером. Цю ж тезу американський високопосадовець невтомно повторює і в Києві. Він дякує Вікторові Ющенку за підтримку Грузії і називає його візит до Тбілісі під час воєнних дій мужнім і драматичним. Ющенко і собі додає - Київ також має претензії до Москви.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Безумовно, нас турбує можливість використання сил Чорноморського флоту Російської Федерації, які базуються на території України в конфліктах з третіми сторонами. Тому що такого роду механізм втягує України в такі мілітарні конфлікти".

  Віктор Ющенко прямо натякає - найнадійніший захист для України - під НАТОвською парасолькою. Але американець не обдаровує візаві надіями. Політичні експерти чекали більш чіткого сигналу. Тим часом Чейні повторює тезу, яку Київ уже чув не раз.

  Дік Чейні, віце-президент США: "Українці мають право на вибір – чи хочуть вони бути у структурі НАТО. А НАТО має право запросити Україну до себе. Коли ми будемо бачити, що ви вже готові і для цього настане час. Жодня стороння держава не може накладати вето. Союзники на саміті у Бухаресті вирішили, що Україна буде членом НАТО. І ця заява залишається в силі".

  Окрім російсько-грузинської війни - із пострілами та людськими втратами - Чейні цікавиться і суто українською - політичною. Про протистоянння між Президентом і прем`єром він говорив із обома фігурантами конфлікту. Про свої висновки дипломатично промовчав.

  Ольга Кошеленко, Денис Ковальов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.29Мб)
  Попередній матеріал
  Військові частини Запоріжжя можуть лишити без світла
  Наступний матеріал
  05.09 вшановують жертв радянських концтаборів (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...