Візит генсека НАТО Расмуссена до України. Підсумки [репортаж, відео]

  До Афганістану та нової системи протиракетної оборони запросив Україну Генсек НАТО. Андерс фог Расмуссен завітав до Києва, де зустрівся із першими особами та студентами Київського Національного університету. Расмуссен запевняв - зміна влади в Україні не вплинула на відносини з Альянсом. НАТО поважає позаблоковий вибір України. Що пообіцяли в Києві - залишилося за лаштунками.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Співпраця між НАТО та Україною не постраждала через внутрішньополітичні питання".

  Так Генсек переконує столичних журналістів. Мовляв, міжнародні відносини поза політичними уподобаннями. Навіть ухвалений торік закон про позаблоковий статус України, не перешкода для спільних проектів. На цьому етапі для Альянсу важливо, щоби в державі не наступали на демократію.   

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Невід`ємною частиною нашого партнерства є подальше обговорення питань, що стосуються демократії, прав людини, верховенства права. І ми заохочуємо усіх наших партнерів відповідати цим принципам".

  Прояв Української демократії Генсек побачив на власні очі, коли поспішав на зустріч з Президентом Віктором Януковичем.

  Андерс Фог Расмуссен,  генеральний секретар НАТО: "Особливо приємно мені було бачити політичних активістів, котрі влаштували надзвичайно теплий прийом. Не думаю, що вони є прихильниками нато, але я є прихильником вільного суспільства і свободи слова. Для мене честь відвідати країну, в які люди вільно висловлюють свої думки".

  На відміну від лівих, котрі вранці на Банковій і біля Парламенту ганьбили Альянс, Президент Янукович запевняв: дружбу з НАТО треба не згортати, а навпаки поглиблювати.   

  Віктор Янукович, Президент України: "Ми домовилися і надалі підтримувати активний діалог та розвивати активний політичний діалог та розвивати практичне співробітництво України з НАТО".

  Оцінивши політичну коректність Українського президента, Генсек нагадав: у НАТО нікого примусово не заганяють.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Наші двері відчинені, але хочу наголосити, ми нічого не навязуємо нашим партнерам. Вони самостійно мають визначатись зі своєю приналежність до того чи іншого альянсу".

  Після дипломатичних розмов з офіційним Києвом, Генсек прийшов до молодого покоління. Якщо не політики, виховані на радянській теорії, сьогодні,  то хоч студенти - завтра можуть оцінити переваги членства в північно-атлантичному альянсі, гадає Генсек.       

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Вам вирішувати, яким буде майбутнє вашої країни. Ще раза нагадаю - наші двері залишаються відкритими для демократичних країн, які підтримують принципи НАТО".

  Ірина Герасимова, Ольга Сніцарчук, Наталія Жижко, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Донеччанин судиться з "Укрзалізницею" через заборону курити [репортаж]
  Наступний матеріал
  Лівія: Каддафі назвав "винних" у заворушеннях [репортаж]
  Теги: