Вишеградська четвірка обіцяє практичну допомогу Україні з реформами

  Країни Вишеградської четвірки нададуть практичну допомогу Україні у здійсненні реформ. Про це заявили глави МЗС Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини під час спільної прес-конференції.

  У Києві вони зустрілися з керівництвом парламенту та з Президентом Петром Порошенком. Під час розмови визначилися з напрямками реформування. Кожна з країн візьме на себе окремий сектор. Зокрема, йдеться про економіку, децентралізацію влади та освіту.

  Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак пояснив: "Перед тим, як приїхати до Києва, ми домовилися про своєрідний розподіл практичних внесків у конкретні кроки щодо впровадження реформ в Україні. Словаччина буде основною країною, яка надаватиме допомогу в секторі енергетики. Польща допоможе у децентралізації, а також у системі управління держслужбами. Чехія надаватиме допомогу в царині громадянського суспільства, освіти та ЗМІ. Угорщина – щодо економічного розвитку України".

  Також Україні допоможуть якнайшвидше наблизитися до стандартів Євросоюзу. Представники Вишеградської четвірки вкотре наголосили: підтримують територіальну цілісність, незалежність та суверенітет України.

  Чільник української дипломатії Павло Клімкін підсумував: "Домовилися, що починаючи з наступного року зустрічі в форматі "Україна і всі наші Вишеградські друзі" стануть майже рутиною, але позитивною рутиною, яка буде спрямована на кожну сферу".

  Попередній матеріал
  Москаль просить перенести Луганську філію КРРТ в Лисичанськ
  Наступний матеріал
  Порошенко закликав світову спільноту допомогти звільнити Савченко й інших заручників

  До Києва їдуть чільні дипломати Вишеградської четвірки і ЄС

  Вишеградська четвірка підтверджує свою готовність підтримати Україну - Коморовський

  "Вишеградська четвірка" закликала РФ не визнавати псевдовибори терористів

  "Вишеградська група" підтримує санкції проти РФ - глава МЗС Польщі