Вінницького правозахисника звинувачують у поширенні порно [репортаж]

  Вінницькі міліціонери хочуть на сім років запроторити за ґрати правозахисника за оголену статуетку грецького Бога Пріама. Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман сфотографувався на тлі Конституції України та оголеної статуетки.

  Тепер правника звинувачують одразу за двома статтями - розповсюдження порнографії та паплюження національних символів. Сам звинувачений називає це нісенітницею та помстою міліціонерів за свою надто активну діяльність.

  Дмитро Гройсман, правозахисник: "Оця фотографія, відповідно до якого я вчинив наругу над державним символом України. Але в чому наруга - я не зрозумів".

  На цій світлині - брошура Конституції України, оголена статуетка грецького бога Пріама та самого правозахисника Дмитра Гройсмана. Фотографію опублікували в одному з вітчизняних видань ще торік. Та тільки наприкінці цього року правоохоронці угледіли в ній порнографію, а самого правозахисника звинуватили у паплюженні державного гербу України. Сам автор фотографії вважає це безглуздям.

  Дмитро Гройсман, правозахисник: "Це тупа, цинічна фабрикація кримінальної справи. Має бути "натуралістичні зображення статевих органів в дії". Яку дію мають на увазі експерти - мені не відомо".

  Міліція за справу взялася серйозно - розповідає правозахисник. Його квартиру та офіс обшукали представники одразу трьох управлінь МВС - міського, обласного та центрального. Обшук тривав понад дванадцять годин, та порнографічну продукцію правоохоронці так і не знайшли. Натомість забрали інше.

  Дмитро Гройсман, правозахисник: "Вони вилучили триста файлів біженців, фінансову документацію Вінницької правозахисної групи - можливо там також була порнографія, всі відеокасети, флешкарти, комп`ютери, які вони знайшли тут і вдома".

  Чому вилучили документацію правозахисної групи і як це стосується порногарфії – у міліції не пояснюють.

  Начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Вінницькій області (телефоном): "Нічого підтвердити і заперечити ми не можемо. Зараз триває слідство, і поки воно не закінчиться - нічого сказати не можемо".

  Міліція мстить правозахисникові - стверджують в Українській Гельсінській спілці з прав людини. Та запевняють - справа Гройсмана не поодинокий випадок. З початку року простежується масове переслідування правозахисників міліціонерами.

  Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини: "Правозахисники захищають права людини, вони викривають порушення перш за все в діях міліції. І такі люди звичайно протидіють тими методами, тобто вони застосовують кримінальну машину".

  З початку року проти вітчизняних правозахисників порушили понад десяток кримінальних справ. Представники громадських організацій запевняють - таким чином міліція намагаєтся налякати правників і зменшити їх активність.

  Азад Сафаров, Ігор Пльонкін, Віктор Сніжко. 5 канал. 

  Попередній матеріал
  УПЦ МП заперечує залучення комунальних коштів для будови церкви
  Наступний матеріал
  Перед зимовими святами перевіряють стихійні ринки Київщини
  Теги: