5.ua

[Відео] Порошенко розповів чим завершилися перемовини у Мінську

  Питання двохстороннього припинення вогню на Донбасі розглянуть Україна, Росія та ЄС у складі тристоронньої групи. Відповідне повідомлення з’явилося у TwitterПетра Порошенка.


  За результатами учорашньої зустрічі у Мінську, яка затягнулася до пізньої ночі, сторони домовилися негайно розпочати консультації прикордонних відомств. Це має полегшити встановлення контролю за кордоном між Російської федерацією та Україною.

  Логіка мирного плану нарешті була підтримана всіма без виключення головами держав – підкреслив Петро Порошенко. Він додав: офіційний Київ дуже жорстко наполіг, щоби в першу чергу було досягнуто домовленості про забезпечення миру та свободи для українських громадян, які незаконно утримуються незаконними збройними формуваннями.

  Володимир Путін, у свою чергу, знову переконував у своїх мирних прагненнях і давав поради щодо договірного врегулювання "проблем, з якими Україна зіткнулась на південному сході країни".

  Петро Порошенко також домовився активізувати роботу спостерігачів ОБСЄ. Президент України наголосив, що закриття кордону, що унеможливить ввезення зброї та російської військової техніки з Росії дозволить вирішити конфлікт на Сході.

  Верховний комісар ЄС з міжнародної політики Кетрін Ештон повідомила: "Ми закликали сторони до припинення вогню та, водночас, наведення порядку на кордоні. Також важливо, щоби гуманітарна допомога надходила відповідним чином, згідно з міжнародним законодавством. І, зрозуміло, потрібен певний політичний процес. Але я вважаю, що ключовим питанням зараз є безпека. Необхідно припинити насильство на сході України".

  До 12-го вересня робоча група у форматі Україна-Росія-ЄС має сформулювати пропозиції щодо вирішення ситуації на Донбасі.

  Нижче подаємо відеозвіт брифінгу Президента України Петра Порошенка за підсумками візиту до Мінську.

  Попередній матеріал
  Порошенко поговорив з Путіним
  Наступний матеріал
  У Києві діти з тимчасово окупованих територій отримають приладдя до школи
  Теги:
  Loading...