"Вгадай мелодію": У ГПУ прокоментували інформацію про експертизу розмови Саакашвілі з Курченком

Відомо, що раніше експерт з фоноскопії заявив, що запис розмови Саакашвілі з Курченком, оприлюднений ГПУ, міг бути змонтований із фрагментів різних розмов

Генеральна прокуратура України має багато годин записів розмов у рамках "справи Саакашвілі" та наполягає на їх достовірності. Про це заявив речник ГПУ Андрій Лисенко, пише УНІАН.

"Записів набагато більше, ті, які демонструвалися (на брифінгу генпрокурора 5 грудня – 5.UA), відображали лише окремі епізоди розмов. Одразу скажу, що записів багато годин, вони оригінальні", – заявив він.

Водночас Лисенко зауважив, що генеральний прокурор неодноразово вже заявляв про те, що прокуратура в разі необхідності готова до проведення експертиз цих записів, в тому числі із залученням міжнародних експертів як із ФБР США, так і Скотланд-Ярду.

Речник Генпрокуратури також прокоментував інформацію у ЗМІ про те, що раніше експерт з фоноскопії заявив, що запис розмови Саакашвілі з Курченком, оприлюднений ГПУ, міг бути змонтований з фрагментів різних розмов: "Що стосується цієї дії, то тут можна порівняти проведення цієї експертизи із завданням "вгадати мелодію" з двох нот, тобто зробити висновок з двох нот, – яка це мелодія, неможливо. Наприклад, беремо дві ноти – фа та соль, вони використовуються в різних музичних творах, але зробити повний висновок, до якого музичного твору вони належать або не належать – це неможливо. Я прошу колег, висновки попередньої експертизи, які були проведені, не вважати головними, а лише розуміти, що в нас є спеціалізовані структури, які можуть зробити відповідні дослідження".

Окрім того, Лисенко зауважив, що "рішення про звернення до міжнародних організацій, в тому числі експертних, приймаються в суді. Якщо суду буде недостатньо доказів, або виникнуть сумніви щодо оригінальності цього запису, – то суд має право прийняти рішення щодо звернення до міжнародних експертів".

Як повідомляв 5.UA, 5 грудня 2017-го року ГПУ оприлюднила запис розмови Міхеіла Саакашвілі та Сергія Курченка.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Допомагали руйнувати власні міста" – поліція Донеччини оголосила про підозру чотирьом бойовикам
Наступний матеріал
Roshen не купили через ризики – голова Rothschild в СНД

Брифінг речника ГПУ щодо результатів роботи органів прокуратури – відео

Посольство США відреагувало на затримання Саакашвілі

На яких запобіжних заходах щодо Саакашвілі та його поплічника Дангадзе наполягає ГПУ