112.ua

"Вгадай мелодію": У ГПУ прокоментували інформацію про експертизу розмови Саакашвілі з Курченком

Відомо, що раніше експерт з фоноскопії заявив, що запис розмови Саакашвілі з Курченком, оприлюднений ГПУ, міг бути змонтований із фрагментів різних розмов

Генеральна прокуратура України має багато годин записів розмов у рамках "справи Саакашвілі" та наполягає на їх достовірності. Про це заявив речник ГПУ Андрій Лисенко, пише УНІАН.

"Записів набагато більше, ті, які демонструвалися (на брифінгу генпрокурора 5 грудня – 5.UA), відображали лише окремі епізоди розмов. Одразу скажу, що записів багато годин, вони оригінальні", – заявив він.

Водночас Лисенко зауважив, що генеральний прокурор неодноразово вже заявляв про те, що прокуратура в разі необхідності готова до проведення експертиз цих записів, в тому числі із залученням міжнародних експертів як із ФБР США, так і Скотланд-Ярду.

Речник Генпрокуратури також прокоментував інформацію у ЗМІ про те, що раніше експерт з фоноскопії заявив, що запис розмови Саакашвілі з Курченком, оприлюднений ГПУ, міг бути змонтований з фрагментів різних розмов: "Що стосується цієї дії, то тут можна порівняти проведення цієї експертизи із завданням "вгадати мелодію" з двох нот, тобто зробити висновок з двох нот, – яка це мелодія, неможливо. Наприклад, беремо дві ноти – фа та соль, вони використовуються в різних музичних творах, але зробити повний висновок, до якого музичного твору вони належать або не належать – це неможливо. Я прошу колег, висновки попередньої експертизи, які були проведені, не вважати головними, а лише розуміти, що в нас є спеціалізовані структури, які можуть зробити відповідні дослідження".

Окрім того, Лисенко зауважив, що "рішення про звернення до міжнародних організацій, в тому числі експертних, приймаються в суді. Якщо суду буде недостатньо доказів, або виникнуть сумніви щодо оригінальності цього запису, – то суд має право прийняти рішення щодо звернення до міжнародних експертів".

Як повідомляв 5.UA, 5 грудня 2017-го року ГПУ оприлюднила запис розмови Міхеіла Саакашвілі та Сергія Курченка.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Допомагали руйнувати власні міста" – поліція Донеччини оголосила про підозру чотирьом бойовикам
Наступний матеріал
Roshen не купили через ризики – голова Rothschild в СНД
Loading...
Брифінг речника ГПУ щодо результатів роботи органів прокуратури – відео

Брифінг речника ГПУ щодо результатів роботи органів прокуратури – відео

Посольство США відреагувало на затримання Саакашвілі

Посольство США відреагувало на затримання Саакашвілі

На яких запобіжних заходах щодо Саакашвілі та його поплічника Дангадзе наполягає ГПУ

На яких запобіжних заходах щодо Саакашвілі та його поплічника Дангадзе наполягає ГПУ