Правосуддя
Правосуддя pixabay.com

Верховний суд і вищі суди входять у стадію ліквідації

Судова реформа збільшує роль суддів у процесі оцінки доказів

Президент підписав закон, який вносить зміни до низки кодексів у рамках судової реформи в Україні.

В ефірі "5 каналу" радник з юридичних питань координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков прокоментував нові правила судового процесу.

"Процесуальна реформа запускає Верховний суд. Законом передбачено дві умови про судове слідство та суддів: обрання 65 суддів, наразі 114 суддів вже прийняли присягу", – розповів Водянніков.

За його словами, з сьогоднішнього дня старий Верховний суд і вищі суди припинять свою діяльність, запускається новий Верховний суд.

Законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також внесено зміни до кримінального.

Він також зазначив, що судова реформа не дає негайних наслідків, реформа розтягнута на роки і має проводитися ретельно і скрупульозно.

Крім того, голова Третейської палати України, експерт ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Тарас Шепель розповів, що основною відмінністю нових процесуальних кодексів від тих, що залишаються в поточних редакціях, є збільшення ролі судді у процесі оцінки доказів.

"Зараз ми переходимо до верховенства права, і постать судді стає набагато важливішою", – зазначив Шепель.

Він також підкреслив, що головна цінність судової реформи – введення в стандарт судочинства такої категорії, як непідкупність.

Детальніше у відео:

Попередній матеріал
Люди йдуть з ОРДЛО десятками тисяч: ДПСУ посилює заходи безпеки на лінії розмежування
Наступний матеріал
З Луганська до Росії вивезли усю готівку – ГУР
Loading...