Голосування
Голосування відкриті джерела

Верховна Рада попередньо схвалила скасування адвокатської монополії

Документ підтримали 295 депутатів

Верховна Рада попередньо схвалила запропонований та визначений президентом Володимиром Зеленським як "невідкладний" законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо скасування адвокатської монополії. Проєкт закону № 1013 у першому читанні підтримали 295 народних депутатів.

Голосування за скасування адвокатської монополії
Голосування за скасування адвокатської монополіїскриншот із відео

Відповідно до законопроєкту із Конституції буде вилучена норма, яка надає адвокатам виключне право представляти інтереси фізичних та юридичних осіб у всіх видах судочинства.

Тобто документом пропонується надати можливість будь-якому громадянину надавати право захисту іншої особи, зокрема, бути його представником у суді. При цьому зберігається виняткове право адвокатів захищати інших від кримінального обвинувачення.

Тепер – уже наступної сесії парламенту – за проєкт закону мають проголосувати в цілому конституційною більшістю у 300 голосів. Восени Конституційний Суд України вже визнав документ таким, що відповідає нормам Основного Закону.

Дивіться також: Прокурори стали адвокатами обвинувачених – правозахисниця про суд над "беркутівцями"

Попередній матеріал
Центр столиці сьогодні посилено охоронятимуть правоохоронці – яка причина
Наступний матеріал
Відповідальні за вбивство євреїв під час Голокосту: МЗС Ізраїлю розкритикувало вшанування ідеологів Українського національного руху