Венеційська комісія не схвалює законопроект про вибори

  Переглянути законопроект про вибори закликала міністерство юстиції Венеційська комісія Ради Європи. Фахівців навмисне запросили в Україну, щоб дати оцінку законопроекту.

  Найбільше вони невдоволені відсутністю діалогу між опозицією та керівною партією. А саме, законопроект, який передбачає перехід з пропорціональної виборчої системи на змішану, одностайно підтримує лише влада, а вся опозиція - проти. Не схвалює змішаної системи і Рада Європи. Кажуть, система виборчих округів у законопроекті прописана не повністю, тож  за таких умов волевиявлення можна буде сфальсифікувати. Остаточні висновки щодо законопроекту Венеційскьа комісія оприлюднить 14 жовтня.

  Томас Маркрет, секретар Венеціанської комісії: "Виборча система має бути чимось таким, де всі правила узгоджені між усіма учасниками. Це не повинно бути законом, який одна сторона вибирає всупереч бажанням іншої, йдеться про опозицію. Ми вважаєм: деякі положення законопроекту навіть можуть бути шкідливими, наприклад ті, які описують поведінку преси, з нашої точки зору, це може зашкодити свободі ЗМІ".

  Попередній матеріал
  Мін`юст: біометричні паспорти суперечать Конституції
  Наступний матеріал
  Махмуд Аббас подав офіційну заявку на членство Палестини в ООН
  Теги: