5.ua

Венеціанська комісія визнала нелегітимним "референдум" у Криму

  Венеціанська комісія прийняла рішення, яким визнала так званий "референдум" у Криму нелегітимним, оскільки він порушує не лише Конституцію України , а й базові принципи територіальної цілісності і суверенітету суб'єктів міжнародного права.

  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

  За словами міністра, на засіданні комісії був заслуханий висновок Венеційської комісії щодо відповідності міжнародним стандартам законопроекту РФ про приєднання нових суб'єктів до РФ.

  "В цьому висновку також було наголошено, що РФ, приймаючи такі рішення порушує базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності країн, - повідомив Петренко, - Приєднання тої чи іншої території є можливим лише за міжнародним договором між двома державами. І ні в якому разі не в односторонньому порядку! А тим більше - із застосуванням військової сили".

  "Це неприпустимо для тих країн, які мають договори про дружбу і які заявляють, що вони є нібито партнерами, як це сказав представник РФ. Партнери і друзі не приходять один до одного із автоматами", - сказав міністр, коментуючи анексію Криму Росією "фактично під багнетами автоматів".

  Венеціанська комісія - консультативний орган з конституційного права , створений при Раді Європи в 1990 році. Її рішення не мають юридичної сили, однак вважаються дуже впливовими.

  Фото: ukr.obozrevatel.com

  Попередній матеріал
  СБУ затримала голову наглядової ради "Брокбізнесбанку"
  Наступний матеріал
  Українські моряки негайно просять надати їм конкретну команду
  Теги:
  Loading...