5.ua

Українські моряки негайно просять надати їм конкретну команду

  Моряки тральщика "Черкаси", який знаходиться на окупованій території в озері Донузлав смт. Новоозерне вимагає від керівництва прийняти конкретне рішення щодо подальших дій військових. Про це йдеться у зверненні особового складу до в.о. президента, прем’єра, міністра Оборони, начальника Генерального Штабу ЗС України.

   "Просимо Вас прийняти конкретне рішення щодо наших подальших дій у зв’язку з тим, що більшість особового складу не знають чого їм та їхнім сім’ям чекати в найближчий час та вжити рішучих дій щодо розв’язання ситуації, що склалася", - сказано у зверненні.  

  Моряки вимагають "дати роз’яснення щодо дій військовослужбовців, у яких батьки знаходяться на території України, а дружини з дітьми знаходяться в АР Крим та навпаки, а також роз’яснення щодо долі військовослужбовців та їх сімей, що проживають на території АР Крим".

  "Просимо Вас затвердити найближчим часом план евакуації сімей військовослужбовців, що проходять службу у військових частинах, дислокованих на території АР Крим та окупованих російськими військами і надати нам цю інформацію усіма можливими засобами", - зазначається у заяві.

  Крім того, військові занепокоєні інформацією про випадки  притягнення до кримінальної відповідальності військовослужбовців, які звільняються з військової служби за контрактом (за статтею "неповна службова відповідність") з військових частин ЗС України, дислокованих на території АР Крим та виїжджають на територію України.

  "В якості варіантів наших подальших дій немає жодного, що влаштовував би військовослужбовців ЗС України. Ворожа сторона пропонує нам здатися та прийняти російське громадянство, або виїжджати з території АР Крим без можливості сюди повернутися", - наголошують військові.

  "Часу чекати в нас немає, бо нам постійно надсилають погрози щодо штурму нашого корабля, а у деяких випадках погрожують притягненням до кримінальної відповідальності", - зазначили вона.

  "Запасів палива та  прісної води щодня становиться менше, вийти з озера Донузлав у відкрите море кораблі не мають змоги через те, що вихід заблокований затопленими кораблями, тому просимо Вас як найшвидше розглянути наше звернення та негайно прийняти відповідне рішення", - наголошують військові.

  "Усі військовослужбовці нашої частини до теперішнього часу вірні  військовій присязі та українському народу та надіються на ваші негайні та адекватні рішення!" – наголосили українські військові.

  На цей час згідно отриманої інформації, у Донузлаві не здаються окупантам 5 кораблів ВМС України: "Костянтин Ольшанський", "Кіровоград", "Черкаси", "Чернігів", "Вінниця".У Севастополі залишився під українським прапором 1 корабель - "Славутич".

  У Феодосії українські морські піхотинці з самого ранку готуються до передислокації на материк і ці приготування проводяться за узгодженням з Генштабом ЗС України.

  Також, третина офіцерів та 80 відсотків військових-контрактників зі штабу берегової оборони Сімферополя вирішили залишитися на території Криму. Вони тепер розмірковують, чи присягати на вірність самопроголошеній владі півострова та Росії і продовжувати службу. Або звільнятися з лав армії. Решта висловлюють бажання повернутися на материк і служити Україні. Про це повідомив командувач штабу військ берегової оборони ВМС України Ігор Мамчур. Станом на тепер ведуться переговори між представниками російської та української сторін про порядок виведення військових з території частини. Українські військовослужбовці поступово вивозять особисті речі з місця служби.

  Ігор Мамчур, командувач штабу військ берегової оборони: "Приходится определяться, часть офицеров уже определилось, часть не определилось с местом дальнейшей службы, с местом жительства. Выбор очень не простой. есть 3 варианта решения судьбы: это выйти за пределы Крыма и продолжать служить в ВС Украины. Второй это остаться на территории Крыма, это или в силах РФ или уволиться, поэтому перед каждым стоит дилера. Каждый руководствуется интересами своей семьи, есть дети, жены, есть работа у жен, есть родители за которыми необходим присмотр, есть жилье".

  Український військовослужбовець: "Остаюсь в украинской армии. Потому, что я украинец . Я отдал 23 года украинской армии и два года Советскому Союзу, потому выбора у меня нет и буду служить украинской армии".

  Попередній матеріал
  Венеціанська комісія визнала нелегітимним "референдум" у Криму
  Наступний матеріал
  В українських десантників на кораблі "Кіровоград" закінчуються харчі
  Теги:
  Loading...