Верховна Рада України
Верховна Рада України Shutterstock

Велика кадрова ротація в Кабміні: кого планують замінити і що очікувати українцям

Читайте по-русски
Офіційні причини відставок міністрів поки що невідомі

Рада виконує план щодо відставок. Сьогодні заяву на звільнення написав ще й міністр економіки Любченко. Завтра Рада займатиметься офіційним звільненням та призначенням новеньких посадовців. Депутати монобільшості уже все вирішили на вчорашньому засіданні фракції, тепер залишається ці формальності лише затвердити. Як показало звільнення попередніх міністрів, ніякого заслуховування чи звіту перед депутатами не буде. Тому офіційні причини ротацій залишаються невідомими. Кого на кого змінять і що з того вийде – знає журналістка "5 каналу" Леся Головата. 

Велику кадрову ротацію в другому уряді Зеленського монобільшість заанонсувала наприкінці літа. Після двох місяців перемов слуги вказали на вихід п'ятьом міністрам. 

Відставки грядуть у середу. Зі своєї волі – йдуть четверо урядовців. Першим заяву написав міністр захисту довкілля Роман Абрамовський. РНБО закидала йому – надто мляво виконував укази президента. Не зміг Абрамовський переконати навіть "слуг" ухвалити важливі екологічні законопроєкти. Вакансію зе-депутати вирішили ще не закривати. Тестуватимуть першого заступника міністра – Руслана Стрільця. 

"Можливо, уряд вирішить його призначити виконувачем обов'язків, а потім через якийсь час, коли ми знайдемо більше часу, він буде проголосований", – заявив Давид Арахамія, глава фракції "Слуга народу". 

А от Олексій Резніков хоче йти з посади міністра реінтеграції тимчасово окупованих територій, щоби відразу повернутися в уряд. Уже зі статусом міністра оборони. 

"Він непоганий як юрист, непоганий фахівець, відверто говорячи, один із найбільш притомних міністрів, це точно буде краще, ніж Таран. Таран – один із найгірших міністрів", – каже Ярослав Железняк з "Голосу". 

"Давно потрібні прозорі конкурси на посади міністрів. Чому Міністерство оборони не проводить конкурс? Я вважаю, це неправильним. До речі, президент Зеленський це обіцяв", – запитує нардеп "Батьківщини" Валентин Наливайченко. 

"Можливо, роль відіграла і відданість, і перевіреність, і надійність, і сподівання і потенціал цієї людини. Хоча на сьогоднішній день дуже так слабко проглядається його військове минуле або будь-який військовий досвід", – заявив депутат від "Європейської Солідарності" генерал Михайло Забродський. 

Звільнити нинішнього – Андрія Тарана –  місяцями вимагали опозиційні фракції. Претензій до нього найбільше – і провалене державне оборонне замовлення, і конфлікти з командуванням ЗСУ, і гальмування в запровадженні натівських стандартів у війську. 

"Ми раді, що змінюється міністр оборони, але ми вимагаємо, щоби був повний звіт цього міністра, щоби він розказав, що він змінив, що він покращив. Хоча поки чуємо тільки про корупційні скандали", – зазначила Марія Іонова з "Європейської Солідарності". 

У кулуарах Ради на прохання фотографів позує усміхнена Ірина Верещук. Ще з мандатом народної депутатки, але в думках – уже з повноваженнями міністерки. Хоча прагнула очолити Міністерство оборони, але їй запропонували замість Олексія Резнікова – вирішувати гуманітарні проблеми окупованих територій. 

"І прем'єр Шмигаль поставив завдання, і президент, як верховнокомандувач, і як лідер нашої політичної сили, і глава держави. "Кримська платформа" і все, що з цим пов'язано, Донбас – є в особливому пріоритеті в президента Зеленського. Я просто тоді не розумію, чому він не може мене закликати і запитати мене, чи хочу я як член його команди очолити такий напрямок", – зазначила Ірина Верещук.

Це призначення колишній спікер називає дивним. 

"Якщо у людини змінюється позиція і в Facebook, і в поведінці, залежно від того, куди вона хоче потрапити, і їй байдуже, на яке міністерство потрапити, аби лише потрапити. – Ви про Верещук? – Про депутатів кажу. Тому, я думаю, ми і отримуємо такий результат роботи", – заявив Дмитро Разумков. 

Свій портфель добровільно віддає і чільник Міністерства стратегічних галузей Олег Уруський. Слуги хочуть його вручити головному митнику – Павлові Рябікіну. 

"Пан Рябікін переходить із очільника митниці, тому що він має гарні здобутки і менеджерський досвід керування авіагалуззю, до цього міністерства належить "Укркосмос" та деякі підприємства авіагалузі", – зазначив Давид Араxамія. 

Із усіх відставників найменше часу на посаді – лише 5 місяців – пробув перший віцепрем'єр Олексій Любченко, колишній головний податківець. "Слуги" хочуть із ним попрощатися, бо не впевнені в його доброчесності.

"Хтось казав, що є проблеми, корупція продовжується, скрутки ПДВ продовжуються, пан Любченко, він контролював якраз, але він їх контролював не в тому сенсі, що ми точно впевнені, що він там щось отримував, але це була його сфера відповідальності", – заявив депутат "Слуги народу" Олександр Качура. 

Натомість стати віцепрем'єркою може людина з Банкової – заступниця Єрмака з економічних питань Юлія Свириденко. Опозиція різниці між старими та новими обличчями в Кабміні – не бачить. 

Під куполом забиратимуть портфелі в урядовців у середу, а роздаватимуть – у четвер. 

Леся Головата, Олексій Тищенко та Юрій Усік, "5 канал"

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков 1 листопада подав заяву про звільнення з посади за власним бажанням.

Голова фракції "слуг" у Раді Давид Араxамія повідомив, що Резнікова xочуть призначити на посаду міністра оборони замість Андрія Тарана та чекають від нього швидкиx змін. А от замість Резнікова у Міністерство з питань реінтеграції планують призначити "слугу" Ірину Верещук. 

Замість Олега Уруського планують призначити голову митниці Павла Рябікіна, а от Міністерство економіки може очолити заступниця голови ОП Юлія Свириденко. 

А от Роман Абрамовський написав заяву про відставку ще 19 жовтня, утім Рада досі не розглянула її. 

Попередній матеріал
Експерт: якщо навіть через рік лікар скаже, кому продав COVID-сертифікат – відповідатимуть усі
Наступний матеріал
Верховній Раді треба було переглянути бюджет для лікарів, а не збільшити його на дороги – правозахисник
Loading...
"Слуги" визначилися з новими міністрами – коли може змінитися склад уряду

"Слуги" визначилися з новими міністрами – коли може змінитися склад уряду

Олег Уруський написав заяву про звільнення

Олег Уруський написав заяву про звільнення

Резніков подав заяву про звільнення за власним бажанням

Резніков подав заяву про звільнення за власним бажанням

На Закарпатті відправили у відставку голову облради

На Закарпатті відправили у відставку голову облради

16 років на посаді: ким була Ангела Меркель для Німеччини та Європи – сюжет

16 років на посаді: ким була Ангела Меркель для Німеччини та Європи – сюжет

Бундестаг Німеччини очолила жінка: подробиці

Бундестаг Німеччини очолила жінка: подробиці