Керівництво росії намагається змінити тактику ракетних обстрілів України – зокрема, через неефективність попередніх обстрілів та дефіцит ракет.
Про це розповів представник ГУР Міноборони Андрій Черняк у коментарі виданню "РБК-Україна", передає прес-служба відомства.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"По-перше, вони справді вчаться на своїх помилках. По-друге, в них закінчуються не лише високоточні ракети, а й ракетне озброєння загалом", – зазначив розвідник.
За даними ГУР та Міноборони, кремль має менше ніж 100 високоточних крилатих ракет, які найчастіше використовуються при обстрілах, – "Калібрів", Х-101, Х-555. А за місяць ворог може виготовити не більше ніж 30-40 ракет, чого недостатньо, аби покрити витрати.
Водночас варто врахувати, що загалом у рф ракет ще "тисячі" – але вони застарілі, тож "або не долітають через несправність, або мають обмежений радіус ураження".
Попри все, як наголосили в українській розвідці, російська армія не відмовилася від ідеї знищити енергосистему та паливно-енергетичний сектор України, зокрема і щоб зупинити постачання нафтопродуктів. Тому окупанти вирішили збільшити свій наступальний потенціал за допомогою застосування авіації.
Як повідомляв 5.UA, ввечері 26 лютого в Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу, було чути роботу ППО. Згодом у Генштабі ЗСУ назвали кількість збитих за ніч безпілотників-камікадзе типу "шахед".
У Хмельницькому під час повітряної тривоги прогриміли вибухи. Відомо про щонайменше двох загиблих рятувальників.
Також росіяни завдали два удари по об'єкту цивільної нежитлової інфраструктури Запоріжжя.
Дивіться також відео: Будьмо реалістами: у росіян є і снаряди, і ракети, і бронемашини, і жива сила – Павлушко
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.