5.ua

Важке голосування за антикорупційні закони - як це було

  Вчорашні заклики Президента про необхідність прийняття антикорупційних законів сприйняли лише 232 депутати – стільки сьогодні на початках зареєструвалось в сесійній залі. Тож від початку засідання були побоювання, що антикорупційні законопроекти провалять.


  Аби слуги народні відчували палку підтримку народу, під Раду принесли чимало помідорів. Зрештою, зі скрипом, але перше читання 4-х антикорупційних пропозицій пройшли, а ще один ухвалили вже у цілому. Наступний бій – 14 жовтня.

  Громадські активісти підготували депутатам шпаргалку – своєрідний "громадський порядок денний" на позачергове засідання парламенту. У ньому – сім антикорупційних законопроектів, п’ять із них – на розгляді Ради: чотири урядових,один президентський. Утім, допомагали їх писати активні громадяни.

  Комуністи і чимало регіоналів до зали узагалі не прийшли. Напередодні лідерів фракцій збирав Президент, прем’єр теж закликав сміливо тиснути "за".

  Арсеній Яценюк пояснював: "До підготовки цього пакету були залучені десятки світовий експертів. Цей антикорупційний пакет готувався разом з організацією Греко – це група країн Ради Європи по боротьбі з корупцією. В нас були американські, європейські фахівці... Корумпованим країнам гроші не дають, до корумпованих країн інвестори не йдуть".

  Антикорупційна стратегія, створення Національного антикорупційного бюро, яке відстежуватиме до всього і стиль життя, і заробітки-витрати високопосадовців, майнові декларації у відкритому доступі і прозорі дані про бізнес – усе це проходить перше читання. Ухвалення в цілому анонсують за тиждень, 14-го жовтня. Один із розробників законопроектів, активіст Віталій Шабунін, на це дуже сподівається: "Якщо ця хороша ідея стане законом, то це означає, що всі компанії при реєстрації вказують, хто є фізичні особа, яка від їх діяльності отримує вигоду. І якщо ці компанії обманули, то той, хто реєстрував – сяде в тюрму. І ще один дуже важливий закон від Кабміну, який створює превентивний орган – той, який займається деклараціями держслужбовців, конфліктними інтересами держслужбовців, і аналізом. Але цей орган окремо – це превенція, а це каральний – Антикорупційне бюро. Тому що без відповідальності за злочин система діяти не буде... Ми сподіваємося, що вони не зможуть не голосувати через тиждень".

  А ось із п’ятим – законопроектом, який дозволить не лише судити заочно, а й конфісковувати майно знаних злочинців на кшталт президента-втікача Януковича – виникли проблеми. Голосів усе не вистачало, тож за нього висловився навіть екс-однопартієць Януковича Нестор Шуфрич: "Чого ми боїмося – хтось з присутніх хоче втекти? Я голосував за всі антикорупційні закони, і за цей закон вже замахався голосувати... Давайте будем мужиками! Тот кто не голсоует – значит хочет убежать со страны!"

  Перше читання цей законопроект вже проходив – вцілому ж ніяк не йде. На енній спробі спікер погрожує роздрукувати імена неголосувальників: "В чорну рамку! І скрізь по країні!"

  Зрештою, 253 голоси "за" таки знайшлись.

  Під час і після антикорупційного засідання від помідорів активістів ніхто із депутатів не постраждав.

  Ольга Сніцарчук, Азад Сафаров, Юрій Усік, Ян Доброносов та Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  США знімуть частину санкцій з Росії лише при повному виконанні "мінської угоди" - Нуланд
  Наступний матеріал
  У Донецьку ввечері спокійно
  Теги:
  Loading...