time-ua.com

В України готова своя резолюція про миротворців на Донбасі – Єльченко

Відповідні документи вже напрацьовані, сказав Єльченко

Україна може офіційно подати власний альтернативний російському проект резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо в цьому буде потреба. Про це у коментарі "112 каналу" заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко. 

"У нас все це є, воно напрацьоване, вже воно є на руках наших партнерів. Я думаю, ми подивимося і протягом одного-двох днів, якщо буде така потреба, подамо і розповсюдимо свій альтернативний проект. Інший варіант – це працювати на базі російського проекту. Це ж не означає, що там все має залишитися так, як вони написали", – сказав Єльченко.

Він додав, що до Ради безпеки входять 15 членів, і всі вони братимуть участь в обговоренні проекту резолюції.

"Це колективна робота, я думаю що або так, або так, ми цю роботу будемо вести. Але перш ніж її почати, нам потрібно, щоб і ми самі, і  наші партнери зрозуміли, що ця робота має вестися тільки після того, як ми погодимо базові принципи", - наголосив постпред України.

Коментуючи мандат місії ООН, Єльченко зазначив, що це має бути операція з підтримання миру. За його словами, це "не може бути лише охорона спостерігачів ОБСЄ, для цього простіше їх озброїти".

Він також підкреслив, що у мандаті місії обов'язково має бути означено, що вона знаходитиметься на всій території окупованого Донбасу, в першу чергу на російсько-українському державному кордоні. 

Єльченко також наголосив, що якщо у майбутньому, коли вже почнеться робота над мандатом, ми почуємо від Росії, що там мають бути її миротворці, це буде неприйнятно не тільки для нас, а й для всіх наших партнерів у Раді безпеки, тому що ще суперчить основоположним принципам статуту ООН і правилам ведення миротворчості. Постпред України також наголосив, що Україна категорично не згодна з тим, що ми маємо погоджувати питання миротворчої місії на Донбасі з так званою владою ОРДЛО, оскільки стороною конфлікту є Росія.

Як повідомляв 5.UA, у вівторок, 5 вересня, президент РФ Володимир Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з ватажками "ЛНР" і "ДНР". Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН. МЗС відреагувало на заяви Путіна, сказавши, що Київ не вестиме перемов із бандформуваннями щодо розміщення миротворців на Донбасі. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Рева: систему пенсій для військових розроблять до 2018 року
Наступний матеріал
"Круті схили": у Києві сміттєзвалище перетворять на гірськолижний курорт
Loading...
У Мін’юсті назвали, скільки ув’язнених з Криму та Донбасу передали українській владі

У Мін’юсті назвали, скільки ув’язнених з Криму та Донбасу передали українській владі

В ОРДО тренуються "мітингувати" на випадок введення миротворців ООН та ОБСЄ – Тимчук

В ОРДО тренуються "мітингувати" на випадок введення миротворців ООН та ОБСЄ – Тимчук

"Заведена бомба уповільненої дії": Курц прокоментував екологічні загрози Донбасу

"Заведена бомба уповільненої дії": Курц прокоментував екологічні загрози Донбасу