В Україні тривають міжнародні навчання "Сі-Бриз" (РЕПОРТАЖ)

  Спільні дії під час гуманітарних операцій - відпрацювали миротворці міжнародних навчань "Сі-Бриз". Тренування відбулися на полігоні у Миколаївській області. У них беруть участь військовослужбовці усіх видів Збройних сил з 15-ти країн. Упродовж тижня - відпрацювали евакуацію умовно поранених, звільнення заручників і знищення терористів.

  44-річний Дрексел Льюїс уже 15-ть років служить за контрактом у ВМС США. Його щомісячна зарплата - чотири з половиною тисячі доларів. На суші інженер за фахом роботи з достойною оплатою знайти не зміг. Тож вимушений миритися з частими розлуками з дружиною, двома синами та донькою. Натомість тепер задоволений -  на кораблі, зізнається американський військовослужбовець, роботи не багато.

  Дрексел Л`юіс, військовослужбовець ВМС США: "Якщо щось ламається на моєму кораблі, то мене звуть полагодити. Взагалі ж то я член пожежної команди. Декілька хвилин тому ви мали в цьому пересвідчитись. Я брав участь у рятувальній операції, коли сідав палаючий гелікоптер".

  У свої 23-ри роки український військовий моряк Денис Грищенко встиг одружитися, здобути вищу освіту та піднятися кар’єрними сходами. Контракт на п’ять років командир ракетно-артилерійської бойової частини корвета "Луцьк" підписав ще на четвертому курсі Севастопольського воєнно-морського інституту. Щомісяця старший лейтенант ВМС України отримує близько півтори тисячі гривень. Це платня за підготовку особового складу. Але попри різницю у заробіткові, кваліфікація наших моряків, запевняє Денис Грищенко, нічим не поступається американським колегам.

  Денис Грищенко, командир ракетно-артилерійської частини корвету "Луцьк": "Проблем я не бачу ніяких. Все залежить від того, щоб було пальне, щоб особовий склад міг працювати, подавати живлення, проверталися зброє-технічні засоби".

  Особистого спілкування між військовими різних країн - вкрай мало. Іноземці мешкають на своїх суднах, і навіть під пильною охороною, як цього вимагають правила проведення міжнародних навчань. Тож зустрічаються переважно, коли відпрацьовують завдання. Але найголовніше - спільність відчувають під час співпраці, коли команди з 17-ти держав можуть працювати як одна.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  Попередній матеріал
  Барак Обама завітав до Іраку
  Наступний матеріал
  Незалежні профспілки обіцяють ініціювати розпуск ФПУ, якщо підтвердиться, що її керівники - корупціонери
  Теги:
  Loading...