Відповідь на питання, як просуваються реформи в Україні, буде різною. У Києві, принаймні, звучать різні думки щодо процесу змін. Про це у своїй статті пише експерт Atlantic Council Мелінда Харінг, повідомляє видання ZN.UA.
"Реформи болючі, повільні і не пройшли ще переломний момент", – зазначила аналітик Chatham House Орися Луцевич під час Київського форуму з питань безпеки.
Вона закликала Захід "не розчаровуватися" і стежити не лише за Києвом, а й за такими містами, як Одеса і Львів, які стали "лабораторіями змін".
Менеджер з питань закордонних справ організації "Реанімаційний пакет реформ" Олена Галушка погодилася з Луцевич і додала, що реформи ще не досягли переломної точки безповоротності. Однак головною проблемою вона назвала те, що вони "не проводяться належним чином".
"І в цих словах є частина правди. Коли я спитала 36-річну власницю маленького бізнесу з Києва про реформи, вона лише здивувалася: "Які ще реформи?" Дійсно, проголошені реформи в країні досі не принесли жодного полегшення для простих людей. Але при цьому українці досі лишаються більшими оптимістами, ніж європейці. Як сказав Брюс Стокс з Pew Research Center, 66% опитаних українців вважають, що економіка їхньої країни в "дуже поганому стані", а ще 28% відповіли, що вона "трохи погіршилася". Але при цьому 48% українців переконані, що наступне покоління буде жити краще, ніж вони самі", – йдеться в статті.