ООН
ООН nahnews.com.ua

В ООН розповіли про причини недофінансування гумдопомоги для України

  Україна змушена конкурувати за надання гуманітарної допомоги з іншими країнами, що страждають від військових дій

  Плани гуманітарного реагування ООН для України на 2015 та 2016 роки передбачали залучення близько 300 млн доларів на рік, однак залучити вдалося лише 200 та 100 млн доларів відповідно, повідомив координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер, передає видання DT.UA

  За його словами, недофінансування програм пов'язано з жорсткою, глобальною конкуренцією за гуманітарну допомогу та зменшенням масштабу бойових дій на Донбасі.

  "І 2015-го, і 2016 року ми закликали світове співтовариство і донорів виділити для України близько 300 млн дол. Отримали — 200 млн і 100 млн дол. відповідно. Чому так сталося? Насамперед, треба розуміти, що за фінансування гуманітарної допомоги у світі дуже жорстка конкуренція. Це, загалом, зрозуміло, беручи до уваги потреби інших країн — Сирії, Іраку, Ємену, Афганістану і т.д", - зазначив він.

  Вокер вказав, що якщо протягом 2015 року бойові дії в Донбасі активно велися, то в кінці року характер бойових дій змінився, і обстріли зосередилися вздовж вузької лінії розмежування. "Крім того, є великі відмінності між кризою в Україні й інших країнах. Наприклад, в Україні немає таборів для біженців, де люди жили б у жахливих умовах. Переважну більшість ВПО так чи інакше прийняли місцеві громади на іншій території України. Треба дивитися і на позитивні сторони. Для мене одна з найсильніших — це солідарність українського суспільства, зокрема у підтримці ВПО", - підкреслив він.

  На думку представника ООН, світові ЗМІ врешті-решт почали приділяти більше уваги конфліктам в інших регіонах світу, що також вплинуло на виділення Україні міжнародних грантів. "Немає в Україні й міжрасових, етнічних і релігійних відмінностей, як в інших країнах. Тож міжнародні новинні агентства, ТБ-канали, такі як CNN, шукають новини в інших місцях. Саме тому 2016 року забезпечення гуманітарних потреб в Україні було навіть не таким, як 2015-го. У зв'язку із цим наші дії спрямовані на посилення комунікації у Брюсселі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Женеві, щоб люди більше знали про те, що відбувається в Україні, щоб одержати для неї додаткову підтримку", - додав Вокер.

  Попередній матеріал
  Клімкін вирушить до США готувати візит Порошенка до Вашингтона
  Наступний матеріал
  Розенко: Академію меднаук не скоротять, а зарплати – піднімуть
  Loading...

  У Вашингтоні згодні з критикою постпреда США при ООН на адресу Росії – Білий дім

  Зруйнована Авдіївка та фото загиблого захисника: як проходило екстренне засідання Ради Безпеки ООН

  Єльченко у Радбезі ООН: Дії Росії на Донбасі можна кваліфікувати як військовий злочин