Роман Безсмертний, дипломат
Роман Безсмертний, дипломат 5 канал

В Омані Зеленський взяв на себе певні зобов'язання, але пішло не за сценарієм – Безсмертний

Читайте по-русски
Дипломат упевнений, що під час поїздки в Оман взимку 2020 року президент взяв на себе зобов'язання перед Росією, але не зміг їх виконати через тиск суспільства

Під час приватної подорожі до Оману в січні 2020 року президент Володимир Зеленський взяв на себе низку зобов'язань перед Росією, але не зміг їх виконати через тиск патріотичних сил. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом" на "5 каналі" сказав дипломат, постійний представник президента у Верховній Раді (1997-2007) Роман Безсмертний.

"Очевидно, що на тій зустрічі, яка відбулася в Омані, – я нагадаю, що в цей момент там в акваторії проходили навчання, в яких брали участь основні компоненти флоту Росії, Китаю і там все керівництво, в тому числі і Служби зовнішньої розвідки Росії було присутнє, згадайте, на якому літаку здійснювалися вояжі туди-сюди", – зазначив він.

"Для мене очевидно, що українська сторона в особі президента взяла на себе там певні зобов'язання, інакше не було б такої реакції на невиконання українською стороною всіх подальших зобов'язань – подивіться, яка реакція Путіна була на дії української сторони. Тобто відбувалися збої, і це відчули навіть у Парижі. Пішло не за сценарієм – Зеленському і Єрмаку нікуди було діватися, їх би в Україну не пустили, якби було виконане те, про що вони домовилися в Омані", – наголосив Безсмертний.

На думку дипломата, Зеленського як політика не існує, існує лише актор, що міняє маски.

"Ще Аристотель казав, що політика – це державний менеджмент, і політики – це ті, хто вміє реалізовувати державний менеджмент. Так от, ні три роки тому, ні рік, ні зараз я не знаю такого політика, як Зеленський… Це мильна булька, яка існувала, існує і залишиться існувати. Тому дуже важко відчути зараз те, що називається Зеленський і дуже легко оцю маску міняти. Приходить один – одягає одну маску, другий – іншу", – сказав він.

"Давайте на хвилинку повернемося до такого героя, як перший керівник Офісу президента Зеленського (Андрій Богдан. – ред.). Незважаючи на відверту проросійську риторику, його позиція "відтіняла" Зеленського – вона його стабілізувала і робила винуватим Богдана – він був винен у всьому. Давайте згадаємо – ті президенти, в кого винними були глави адміністрації, вони, як правило, виживали, міняючи їх. Легко спрогнозувати – ми напередодні чергових змін, з причини, чи без причини", – додав Безсмертний.

Також він розповів про своє спілкування з командою Зеленського і самим президентом на початку його каденції щодо переговорів Тристоронньої контактної групи.

"Тема ТКГ і Донбасу – ні кандидат Зеленський, ні президент Зеленський 2020 року – вони не розуміли, з чим вони мають справу. Я дуже добре пам'ятаю розмову з людьми, які були навколо, – це були лекції, вивчення матеріальних речей – що таке насправді відбувається. А що стосується самого президента, то декілька кинутих фраз заводили мене в ступор. Наприклад, вересень 2019 року: запитую, як запитував і попередника – ваші плани? Відповідь: до Нового року завершити війну. Розумієте, така фраза після тоді п'ятирічної війни заведе в ступор будь-кого", – розповів дипломат.

"Прихід Єрмака в зовнішню політику – це не прихід спеціаліста, а просто спроба змести остатки системи, яка ще продовжувала працювати. Ба більше, навіть ті, хто зараз поруч – вони в цей день, коли президент вперше сказав про призначення Єрмака, вони написали заяви про звільнення", – додав Безсмертний.

Дивіться повний запис програми "Прямим текстом":

Нагадаємо, згідно з розслідуванням програми "Схеми", під час свого неофіційного візиту до Оману в січні 2020 року президент Володимир Зеленський міг зустрічатися з колишнім головою ФСБ РФ Миколою Патрушевим. Своєю чергою в ОП розслідування назвали неправдивим і запевнили, що такої зустрічі не було.

Попередній матеріал
Львочкін є "автором" сьогоднішнього Зеленського, щоб повернутися у велику політику – експерт
Наступний матеріал
Марсохід Perseverance передав на землю звучання Марсу
Loading...