В Брюсселі презентовано план модернізації української ГТС (репортаж)

  Україна підписала спільну заяву зі Світовим банком, Єврокомісією, ЄБРР та Європейським інвестиційним банком про модернізацію своєї газотранспортної системи - про це домовилися на інвестиційній конференції у Брюсселі. Це - перший крок для отримання Україною двох з половиною мільярдів доларів США. Але український прем`єр заявила, якщо суму збільшити вдвічі, то Україна зможе суттєво збільшити пропускну спроможність своєї системи.

  Європейські представники висловили зацікавлення цією ідеєю. Цю позицію підтримав і Президент Ющенко: інвестувати гроші в модернізацію українського газового транспорту набагато вигідніше - ніж наприклад будувати газогін "Північний потік".

  ***

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Площа шумана у центрі Європи у національних українських кольорах. Жовте і синє свідчить лише про те, що тут ідуть будівельні роботи. Утім, певний символізм саме сьогодні таки є. В єврокомісії обговорюють як побудувати українську газотранспортну систему".

  Лишу перша ознайомча зустріч. Україна презентує план модернізації, потенційні інвестори слухають і приміряються. За попередніми висновками експертів в українську трубу слід вкласти близько тьрох мільярдів доларів. Юлія Тимошенко одразу просить більше і нівіть готова підказати європейцям на чому натомість вони можуть заощадити.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Хочу звернути увагу, що бідівництво нових газопроводів - це десятки, десятки й десятки мільярдів доларів нових грошей. Це колосальні інвестиції. Але якщо в українську газотранспортну систему вкласти п\ять з половиною мільярдів доларів то це дасть змогу збільшити пропускну здатність української газотранспортної системи на виході на 60 мільярдів кубічних метрів".

  Будівництво газогонів в обхід України, так званих Північного та Південного потоків, любіює Російська Федерація. Її міністр енергетики словами Тимошенко обурений. Питає, - де ж тут омріяна диверсифікація, якщо нині 80 відсотків газу до Європи іде через Україну. Сергій Шматко вимагає щоб Росію також включили до проекту модернізації української труби на правах країни-постачальника.

  Сергій Шматко, міністр енергетики РФ: "Таким образом продолжение обсуждения темы в сегоднишнем формате, без полноценного вовличения Росийской Федерации принуждает нас серъезно задуматься о безопасности для нас традиционных рынков збыта российского газа в Европе. Задуматься о путях диверсификации".

  Здавалося після такого емоційного виступу росіяни могли залишити залу. Вони натомість під час перерви мирно шикуються у чергу за дармовою кавою. Пообіді розмову продовжили за участі президентів єврокомісії та України. Жозе-Мануель Баррозу запевнив - Європа готова дати гроші Україні навіть попри кризу бо ненадійна труба коштує їй дорожче.

  Жозе-Мануель Баррозу, президент Єврокомісії: "Газотранспортна система України є тією важливою артерією яка живить європейське тіло. Цими стосунками Європейський Союз, Україна та Росія пов`язані на десятки років наперед. Наш спільний інтерес працювати транспарентно та ефективно".

  Віктор Юшенко обіцяє - після оновлення газотранспортної системи європейські споживачі кожної миті бачитимуть в якій точці України перебуватиме придбаний ними газ. Технічні витрати зменшаться - надійність зросте і додає важливе - політична згода із даного питання в Україна є.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Наші ідеї здійснюються її співавтори всі сьогоднішні учасники йдеться про спільний стратегічний проект і спільний стратегічний інтерес".

  Політичну згоду Тимошенко з Ющенком продемонстрували під час підписання спільної з Єврокомісією декларацію про наміри. У Прем`єр-міністра не знайшлося ручки. Президент шляхетно подарував їй свою. Жозе-Мануель-Баррозу радів разом з ними.

  Ольга Кошеленко, Ірина Герасимова, Андрій Поставець та Олександр Дмитрієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.5Мб)

  Попередній матеріал
  Більш як половина харчових продуктів у столиці непридатні до споживання
  Наступний матеріал
  Амністовані ув`язнені не поспішають на волю
  Теги:
  Loading...