Володимир Замана
Володимир Замана 5 канал

"Усіляко розвалював українську армію": екс-начальнику Генштабу ЗСУ обрали запобіжний захід

За інформацією слідства, Замана надав іноземній державі, Російській Федерації та її представникам, допомогу в проведенні підривної діяльності проти України

Колишній начальник Генерального штабу Збройних сил України Вололодимир Замана, якого підозрюють у державній зраді, пробуде за ґратами до 27 березня. Таке рішення ухвалив Печерський райсуд столиці. Засідання розпочали вчора, 25 лютого, о 15 годині, потім його перенесли, а свій вердикт суд оголосив уже вночі. Детальніше про перебіг судового засідання у сюжеті Анни Брикової.

Адвокати одразу клопочуть про додатковий час на ознайомлення з матеріалами справи. Суддя надає їм чотири години. Цього часу вистачило захисникам. Щойно засідання відновлюється, адвокати одразу просять не заґратовувати свого підзахисного. Обіцяють, що він здасть закордонний паспорт, і надають низку довідок. 

За інформацією слідства, Володимир Замана своїми управлінськими рішеннями усіляко розвалював українську армію – починаючи від зменшення чисельності Збройних сил до зміни системи управління. Окрім того, як начальник генерального штабу, він знав про плани Росії щодо збройної агресії. Але не віддав наказів про приведення війська у стан підвищеної боєготовності.

"Діючи за попередньою змовою з Януковичем, який обіймав посаду Президена України та Верховного головнокомандувача Збройних сил України, надав іноземній державі, Російській Федерації та її представникам, допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, що створювало значні переваги чорноморського флоту РФ у контролі та блокуванні дислокованих у АР Крим підзрозділів Збройних сил України у випадку прихованої, гібридної, відкритої агресії проти України з метою анексії території Криму", – зауважив заступник головного військового прокурора Петро Король.

Володимир Замана всі звинувачення відкидає. Із його прямим керівником, тодішнім президентом Віктором Януковичем, бачився лише 4 рази. Вказівок, узгоджених з Російської Федерацією, не виконував. 

"Чисельність Збройних сил – це не прерогатива начальника генерального штаба, це політичне рішення. Чисельність Збройних сил затверджує Верховна рада. Я просив застосувати Збройні сили в Криму, це на РНБО було! Не застосували Збройні сили, а тепер говоримо, що вони не боєздатні. Справність військової техніки на той час була 90%", – запевняє підозрюваний.

Військовий прокурор нагадав Володимиру Замані, що той як головнокомандувач Збройних сил мав, не чекаючи оголошення стану війни, вжити заходів для відсічі російської агресії.

Прокурор запитав, чи було виконано збройними силами ст. 4 Закону України про оборону? На що Замана відповів: "Ви не беріть одну статтю, яка перевертає все! Там чітко є порядок застосування збройних сил!".

Після опівночі, суддя вийшов у нарадчу кімнату. За менш ніж півгодини рішення ухвалено. 

Підозрюваний називає це рішення політично вмотивованим. Військові прокурори заперечують. 

"Чомусь коли співпало це під виборчу кампанію, то всі вважають, що це політичне замолення. Якимось дивним чином поділ, військово-адміністративний поділ, коли оперативне командування Південь, Північ і військово-морські сили – дивно співпали з територією Новоросії. Чомусь мовчать всі і все добре", – прокоментував заяву Замана заступник головного військового прокурора.

Володимиру Замані загрожує до 15 років за ґратами.

Анна Брикова, Анна Несевра, Руслан Альмухамедов, 5 канал.

Попередній матеріал
"Леся Українка. Узлісся": у мережі опублікували перший тизер біографічного фільму про поетесу
Наступний матеріал
"Кремль готується до удару": РФ розгортає біля українських кордонів ракетні комплекси "Іскандер"
Loading...

Реформа структури ЗСУ за часів Замани фактично готувала анексію Криму та "Новоросії" – Луценко

Екс-керівника Генштабу ЗСУ Заману затримали через держзраду – ЗМІ

Брифінг головного військового прокурора Анатолія Матіоса – відео

Підрив на полігоні на Київщині: у військовій прокуратурі розповіли, що вибухнуло

Держзрада екс-чиновників Міноборони: в комісії розповіли, на якому етапі слідство

Кремль відмовчується: майор армії Естонії виявився шпигуном ГРУ РФ – відео