Уряд передбачив гроші на вибори, черга за Парламентом (РЕПОРТАЖ)

  Дати не можна не дати. Саме у такий спосіб Кабінет міністрів виконав вказівки РНБО та Президента і розпорядився профінансувати дострокову виборчу кампанію. На сьогоднішньому засіданні Уряду був ухвалений законопроект про виділення грошей для проведення парламентських перегонів.
  Тобто Кабмін не перерахував гривні із резервного фонду бюджету на рахунки Центрвиборчкому, як вказували Радбез та глава держави, а лише передбачив у бюджетних змінах. Тобто їх ще треба затвердити у Верховній Раді. БЮТ за таке голосувати не планує. Ще й вказує Президентові на недоцільність самих виборів - це теж рішення, ухвалене в четвер на засіданні Уряду. 

  ***

  Український ВВП зростає - за дев’ять місяців сягнув майже 7 відсотків - держбюджет виконується, і світова криза нашу економіку не здолала. Допоки Юлія Тимошенко випромінює оптимізм, відкриваючи чергове засідання Уряду, лідер помаранчевого крила її кабінету готує підступ. Іван Васюник уже двічі відзначався демонстративними акціями непокори авторитетові Прем’єр-міністра. Третю спробу Тимошенко придушила. Ігноруючи його піднесену руку, прем’єр наполегливо просить журналістів якнайшвидше залишити залу засідань.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Я хочу подякувати засобам масової інформації. І я прошу засоби масової інформації перейти в сусідній зал. Всі, хто хоче потім взяти інтерв’ю у міністрів, у представників Секретаріату Президента, можуть зробити це в сусідній залі. Шановні друзі, я дякую всім".

  Своє право бути почутим Іван Васюник зреалізував у прес-центрі, як і порадила йому Тимошенко. Заступник прем’єра не згоден із генеральною лінією Уряду. Зокрема, вважає, Уряд не страхується від проявів світової фінансової кризи. Засуджує і розпорядження, в якому Кабмін відмовився виділяти кошти на перевибори з резервного фонду. Ще більше його дратує  офіційне звернення до Президента з проханням скасувати Указ про дочасні перегони

  Іван Васюник, віце-прем`єр-міністр України: "Вважаю, що це є політичне втручання в діяльність Президента України. Це є втягування Уряду в політичне протистояння. Уряд в будь-якій цивілізованій країні повинен виконувати Укази Президента Вкраїни".

  Крок уперед до виборів,і водночас - крок внікуди - міністри під головуванням Тимошенко  Внесли зміни до держбюджету поточного року у частині фінансування дострокової кампанії. Тепер їх мала б розглянути та затвердити Верховна Рада. Як це до снаги офіційно розпущеному органу Прем’єр-міністра не турбує. Голосувати за такі зміни її фракція все одно не збирається.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Міністр фінансів виконав формальне доручення Ради національної безпеки і оборони і дублюючи закон Ляпіної, а це, ви знаєте, депутат "Нашої України", просто подав ще один документ, щоб Рада національної безпеки та оборони проти міністра фінансів не порушувала кримінальні справи і не давала команди займатися репресіями".

  Чи готовий Президент призупинити дію Указу про розпуск Парламенту  і дозволити депутатам проголосувати за зміни до бюджету, у  Секретаріаті Віктора Ющенка наразі не коментують. Напередодні Секретар СНБО Раїса Богатирьова запевнила - у Президента достатньо можливостей знайти гроші на вибори навіть за умов урядового опору.

  Ольга Кошеленко, Андрій Поставець та Олександр Дмитрієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.20Мб)
  Попередній матеріал
  Електронного реєстру виборців на цих перегонах не буде (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Мешканці Запоріжжя можуть лишитися без тепла (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...