Електронного реєстру виборців на цих перегонах не буде (РЕПОРТАЖ)

  Списки формуватимуть по-старому. Принаймні саме це випливає з рішення Конституційного суду. Він визнав незаконним розпорядження Кабінету міністрів про створення електронного реєстру. Тлумачі основого закону розкритикували намір Уряду користуватися послугами однієї компанії. у Розпорядженні йшлося, що список виборців формуватиме визначена фірма. У Конституційному суді вирішили, що це не відповідає нормам про конкуренцію.
  Наталія Жижко, 5 канал: "Постанова Кабінету міністрів про закупівлю послуг, пов`язаних з формуванням Державного реєстру виборців, не відповідає конституції. Таке рішення оприлюднив Конституційний суд за поданням Президента Віктора Ющенка".

  Урядова постанова суперечить сорок другій статті Конституції - вважає Президент. У її третій частині записано - держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності і не допускає зловживання монопольним становищем на ринку. Ще рік тому ЦВК оголосила проведення відкритих торгів на закупівлю відповідних послуг. А вже за півроку Кабмін своєю постановою дозволив співпрацювати  лише з однією фірмою. Маючи такий дозвіл Центральна виборча комісія уклала угоду з одним акціонерним товариством про надання послуг на шість мільйонів гривень.

  Жанна Усенко-Чорна, заступник голови ЦВК: "ЦВК завершила проведення всіз закупівель. ЦВК прийняла рішення незалежно віл того, яким буде рішення Конститтуційного суду і здійснює розробку прикладного програмного забезпечення самостійно".

  У центрвиборчкомі продовжували займатися реєстром виборців, попри припис Генпрокуратури, яким вона заборонили такі дії до ухвали Конституційного суду. А грошей за отримані ЦВК послуги вже не повернеш, визнають у Конституційному суді.

  Іван Домбровський, суддя Конституційного суду: "Наше рішення не стільки стосується постанови, якою дозволили закупівлю в одного учасника. Воно вже реалізовано. Справа в принципі - будь-який державний орган має діяти в рамках Конституції".

  Рішення Конституційного суду - це лише початок, впевнені у Секретаріаті Президента. Представник глави держави у цьому судовому органі не виключає й порушення кримінальних справ щодоо деяких представників Центральної виборчої комісії.

  Марина Ставнійчук, представник Президента в Конституційному суді: "Генпрокуратурою і рахунковою палату, які перевіряли ЦВК зафіксовано цілий ряд правопорушень. ГПУ та СБУ вивчають їх на предмет порушення кримінальної справи у питанні використання бюджетних коштів і надання відповідних переваг при закупівлі послуг ЦВК".

  Згідно із Законом "Про державний реєстр виборців" він мав бути готовий вже у жовтні минулого року. Втім, вже зараз учасники виборчого процесу кажуть - й  дострокові парламентські вибори відбудуться за старими списками.

  Наталія Жижко, Рустам Ходжиєв, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.55Мб)
  Попередній матеріал
  Онопенко: Окружний адмінсуд ліквідували незаконно
  Наступний матеріал
  Уряд передбачив гроші на вибори, черга за Парламентом (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...