Українці не мають явного фаворита серед кандидатів у президенти – опитування КМІС

  Приблизно 28% українців ще не визначилися, за кого голосуватимуть, ще близько 10% заявили, що не брали б участі в голосуванні

  Більше як чверть українців не знають, за кого б проголосували на виборах президента, а кандидати, за яких виборці готові віддати голос, набирають від 7-8 до 22%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

  Якби вибори Президента України відбувалися в середині червня 2018 року і в них брали участь Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський, то в першому турі більше голосів, ніж інші кандидати (серед кандидатів у списку, переданих респонденту), отримала б, за даними КМІС Юлія Тимошенко (19,5% серед тих, хто збирається голосувати і визначився), далі йдуть – Анатолій Гриценко (12,6%), Олег Ляшко (10,7%), Юрій Бойко (10,2%), Петро Порошенко (8,5%), Володимир Зеленський (8,3%), Володимир Рабінович (7,5%) і Святослав Вакарчук (7,4%).

  З іншого боку, якби вибори президента України відбувалися вже в середині червня 2018 року і в них не брали участі Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський, то в першому турі найбільше голосів, серед кандидатів у списку, переданих респонденту, отримала б Юлія Тимошенко (22,8% серед тих, хто збирається голосувати і визначився), другу сходинку скоріше за все "ділять" Анатолій Гриценко (16%) та Олег Ляшко (13,2%),  а третю Юрій Бойко (10,6%), Петро Порошенко (10,5%) та Вадим Рабінович (8,4%).

  При цьому приблизно 28% українців ще не визначилися, за кого голосувати, ще близько 10% заявили, що не брали б участі в голосуванні, а більше як 8% викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень.

  Опитування проходило з  7 до 21 червня 2018 року методом особистого інтерв'ю. У ньому взяли участь 2005 респондентів зі 110 населених пунктів усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3%.

  Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія втручатиметься у вибори в Україні, її вплив буде тотальним

  Попередній матеріал
  За відмивання коштів: ГПУ оголосила підозру соратнику екс-прем'єра Лазаренка
  Наступний матеріал
  Путін послухає лише одного політика щодо звільнення Сенцова – адвокат

  Дострокові вибори в Туреччині: Ердогана обрали на другий президентський термін

  Херсонський суд продовжив запобіжний захід довіреній особі Путіна

  Довіра українців до судів завдяки судовій реформі зросла з 5% до 12% – опитування USAID

  За відмивання коштів: ГПУ оголосила підозру соратнику екс-прем'єра Лазаренка

  Кулеба: Якщо хтось сподівається, що витягнули Сенцова – і за це треба пробачити РФ все, то це несерйозний підхід

  Відповідь України на недопуск Денісової до політв'язнів: МЗС України спрямувало Росії термінову ноту