ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

Український політикум закликав ПАРЄ об'єднатися проти тиранії Путіна

  Політики закликали не зраджувати базовим принципам Асамблеї заради грошей, що їх пропонує Росія за своє повернення

  Ще в січні 2015 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою наклала на РФ дипломатичні санкції, позбавивши росіян права голосу у ПАРЄ. У відповідь російська делегація заявила про розрив будь-яких контактів з Асамблеєю. Від 2014 року Росію позбавили основних повноважень у ПАРЄ через розв'язання агресії проти України. Представники РФ не зможуть також працювати в керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.

  У грудні 2017 року ПАРЄ ухвалила декларацію проти повернення РФ до складу цієї організації. Так, делегації 19 країн-членів Ради Європи підписали у Парламентській асамблеї декларацію про необхідність захистити цінності та авторитет організації на тлі постійних спроб повернути представників РФ до цієї структури без виконання нею резолюцій ПАРЄ. Про це на сторінці у Facebook повідомив глава української делегації, народний депутат Володимир Ар'єв.

  За його словами, в тексті декларації висловлено жаль через те, що певні сили в Раді Європи намагаються підірвати авторитет Асамблеї, зокрема і РЄ в цілому. Підписанти також заявляють, що спроба безумовно відновити делегацію РФ у правах повністю руйнує авторитет ПАРЄ і викличе ефект доміно в організації, та закликають зупинити цей сценарій.

  Про небезпеку повернення Росії до ПАРЄ зазначила й віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на сторінці у Facebook: "В умовах, коли у ПАРЄ, як привид, блукає ідея повернення російської делегації, ми маємо використовувати всі шанси, аби нагадувати європейським колегам, що в такому разі вони розділять відповідальність за ті фундаментальні порушення прав людини, які демонструє РФ. У своєму виступі під час обговорення в ПАРЄ рапорту про захист і підтримку регіональних мов і національних меншин, нагадала присутнім про систематичні порушення прав нацменшин із боку РФ. Нагадала, що в окупованому Криму закриті всі українські і кримськотатарські школи та ЗМІ. Що в РФ проживає багатомільйонна українська діаспора, але там немає жодного українського медіа, знищено український культурний центр і бібліотеку, не має жодної української школи, садочка, класу чи групи".

  Вона наголосила: "Це неповага не лише до Мовної хартії, а й до всіх фундаментальних принципів РЄ. При цьому, в Україні працюють десятки шкіл з угорською, польською, грецькою, румунською, російською мовами викладання. Нагадала про позитивний вердикт Венеціанської комісії щодо нового українського закону про середню освіту. Розповіла про візити послів країн-членів ЄС до цих шкіл і заяву за підсумками відвідин, що діти нацменшин мають в Україні всі права і можливості вивчати материнську мову. Закликала всі інші країни-сусіди так само дотримуватися правил РЄ і створювати відповідні можливості для розвитку мов нацменшин, зокрема для української мови в тих країнах, де є велика українська діаспора".

  До європейських політиків на сесії ПАРЄ під час емоційного виступу звернувся і народний депутат Олег Ляшко – закликав не зраджувати базовим принципам Асамблеї заради грошей, що пропонує Росія за своє повернення: "У мене питання до тих, хто ратує за співпрацю, дружбу із Росією і повернення її сюди. А хто поверне батькам їхнього 29-річного сина Сергія Сергієнка з Полтавщини, який загинув вчора внаслідок мінометного обстрілу на Донбасі? Хто поверне дітям їхніх батьків, адже від початку російської агресії на сході України загинуло десять тисяч українців. Окрім того, втрачено 20% українського промислового потенціалу. Хто поверне найкращий у Європі аеропорт імені Прокоф'єва? Коли на найкращому стадіоні в Європі "Шахтар" лунатиме гімн України і відбуватимуться матчі Ліги чемпіонів? Коли українські шахтарі повернутися в шахти, затоплені внаслідок російської агресії?" – обурився Ляшко.

  Лідер Радикальної партії запропонував обговорювати в ПАРЄ не питання повернення Росії до зали, а питання зупинення російської агресії: "Представник Словаччини, яка постраждала від гітлерівської агресії, сьогодні розказує, що треба дружити з Путіним. Хай би ще з Гітлером запропонував дружити! Представник Британії каже, мовляв, кордони в Україні якісь не такі. Можливо, ви забули, що колись і Страсбург не був Францією? Можливо, ви закликаєте до перегляду кордонів? Тоді для чого ми тут з вами зібралися? Пропоную вам, шановні колеги, обговорювати питання не повернення Росії до цієї зали, а зупинення російської агресії.  Бо сьогодні українці платять кров'ю, територією, своєю боротьбою за те, щоб захистити цінності, на яких створили нашу організацію. А саме: права людини, верховенство права, повагу до кордонів. Переконаний, більшість присутніх поважає українців і цінує нашу боротьбу. Але якщо хтось з вас зневажає кордони України, де гарантія, що завтра не зневажатимуть кордони вашої держави?"

  Наостанок делегат від українського парламенту закликав об'єднати зусилля, щоб зупинити російську агресію в Україні і не допустити її поширення в Європі: "Ми – сильна нація, сильна країна, немає жодного сумніву, що ми переможемо. Але в цей час боротьби проти новітньої тиранії ми маємо бути разом. А не шукати привід, щоб сісти і поїсти в якомусь страсбурзькому ресторані червону ікру з росіянами. Дивіться, щоб та червона ікра поперек горла не стала тим, хто її їсть!"

  Свій виступ у ПАРЄ прокоментував у соцмережах і нардеп Олексій Гончаренко: "Російський сенатор Костянтин Косачев розмістив на своїй сторінці у Facebook свою відповідь на мій виступ у Парламентській асамблеї Ради Європи. В найкращих традиціях сучасних російських політиків сенс мого виступу і позиція української делегації в ПАРЄ були перекручені так сильно, наскільки це дозволяло пану Косачеву виставити себе у вигідному світлі, ігноруючи справжню причину моєї позиції".

  Нардеп уточнив: "Я хочу ще раз прояснити свою позицію: анексія Криму Російською Федерацією – це міжнародний злочин. Кожен політик, який проголосував за анексію або в будь-якій формі виправдав її – міжнародний злочинець, який рано чи пізно відповість за свої діяння. Сьогодні на переговори в ПАРЄ прибули Косачев і Толстой. Вибір Кремлем саме цих представників демонструє крайню зневагу до демократичних ідей і духу Ради Європи. Я і наша делегація будемо й надалі боротися проти чергової путінської провокації і всіх брудних методів Кремля щодо повернення російської делегації в ПАРЄ".

  Попередній матеріал
  Кирило Шевченко: Держава компенсує 30% вартості житла молодим українським сім'ям
  Наступний матеріал
  Подивіться на події минулого крізь призму сьогодення: прем'єра поетичної драми "Маруся Чурай"
  Теги:
  Loading...