Український бюджет може отримати додаткові 20-40 млрд гривень (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Бюджет під контролем. Урядовці вже почали працювати над змінами до кошторису. Прем`єрка планує поповнити скарбницю додатковими 20-тьма мільярдами гривень. У Президента провели свої підрахунки і твердять - до бюджету можна долучити 30, а той 40 мільярдів. Тимошенко обіцяє - за ці гроші з Президентом не посвариться.
  Процес пішов. Прем’єр-міністр дає відмашку внесенню змін до державного кошторису-2008. Усі зацікавлені міністерства  разом із Парламентом та Секретаріатом Президента мають розробити такі пропозиції, які б задовольнили усіх. Глава Уряду пишається - будуть не лише дірки латати. Економіка зростає, інвестиції потекли в країну, а тіньові капітали вийшли на світло.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Ми маємо право розраховувати ще додатково на 20 міліардів гривень доходів до бюджету і маємо право як Уряд в консультаціях із місцевими органами влади, із Верховною Радою розробити додаткові видатки до бюджету".

  Отримані гроші Прем’єр-міністр пропонує використати і на розвиток економіки, і на підвищення зарплат та пенсій. Сподівається - ані Парламент, ані Президент не заперечуватимуть. Утім, в офісі Віктора Ющенка уже провели свої підрахунки. Представник Президента в Кабінеті Міністріві певен - до державної кишені додатково можна покласти не 20, а від 30 до 40 мільярдів гривень. І нагадує: Президент із початку року невтомно повторює, на що ці кошти слід витратити.

  Олександр Шлапак, перший заступник глави Секретаріату Президента, представник президента у КМУ: "Є ще й обов’язки Уряду і мова в першу чергу іде про захист найбіднішого населення через систему прожиткового мінімуму, а прожитковий мінімум піднімається рішенням про бюджет. На це треба потратити немаленьку суму, за нашими підрахунками це 80 мільярдів гривень. Але на це треба іти з тих 30 чи 40 мільярдів, які додатково будуть".

  Про терміни внесення змін до держбюджету ані в Уряді, ані в Президента наразі воліють не говорити. Процес тривалий: перераховувати доведеться і макропоказники, і інфляцію - закладені в чинний кошторис цифри вже  не відповідають реаліям. Юлія Тимошенко наперед зареклася: через гроші вони із Віктором Ющенком напевне не посваряться.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Стиснувши клюв, знаєте, як на картині Пікассо, я тримати оливкову гілку миру, незважаючи ні на які шторми".

  Ольга Кошеленко, Віталій Дорощенко та Сергій Щекочіхін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.01Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Кубок УЄФА привіз до України капітан "Зеніту" Анатолій Тимощук (РЕПОРТАЖ)
  Теги: