Віола фон Крамон
Віола фон Крамон ViolavonCramon/Twitter

Українську опозицію необхідно допустити до виконавчих органів влади – євродепутатка

Читайте по-русски
Фон Крамон попереджає, що це може стати умовою майбутної фінансової допомоги

Українська опозиція має увійти до виконавчих органів влади. Цю умову цілком можуть висунути під час надання подальшої фінансової підтримки.

Про це заявила депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації ЄП у Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна Віола фон Крамон в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна".

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Вона констатувала, що проведення президентських виборів в Україні через російське вторгнення є неможливими. Тож висловилася на підтримку залучення представників опозиції до органів української виконавчої влади.

"Так, це те, що я вважаю необхідним. Думаю, нам слід було поставити це попередньою умовою на самому початку (надання Україні фінансової допомоги – ред.)… Ви бачили, як Нетаньягу (прем'єр-міністр Ізраїлю – ред.) від самого початку, через 24 години після нападу (терористичної організації ХАМАС – ред.) створив військовий кабінет. Він подбав, щоб залучити всіх і щоб усі говорили одним голосом. Того самого можна було очікувати від України", – зауважила євродепутатка.

І додала: "Я б сказала, що цього можуть вимагати США, ЄС, Німеччина та інші донори. Вважаю, потрібно зробити так, щоб усі учасники політичної арени отримували однакову увагу, однаковий доступ і однаковий фінансовий огляд. Так вони знатимуть, які гроші приходять і йдуть, і чому ухвалюються ті чи інші рішення. Я за те, щоб більшою мірою залучати опозицію до процесу ухвалення рішень на виконавчому рівні", – аргументувала вона.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Констатуючи неможливість проведення виборів по всій Україні Фон Крамон допустила обговорення проведення місцевих виборів на неокупованих територіях.

"Конституція України не дозволяє проводити вибори під час війни. Але, можливо, можна було б обговорити або подумати про місцеві вибори на тих територіях, у тих регіонах, які не окуповані. Але я не впевнена, що це обговорюється, і не мені – європейцю – про це говорити", – визнала вона.

Окремо євродепутатка прокоментувала випадки, коли депутатам Верховної Ради відмовляли в підписанні відряджень за межі країни.

"Так, ми дуже добре про це обізнані та боремося за права моїх колег. Це ненормально. Але річ не тільки в опозиції. Цікаво, що після одного з голосувань із таким самим зверненням зіткнулися й ті люди, які не голосували за певний закон. Тож справа не тільки в опозиції. Насправді це використовується як політичний інструмент проти тих депутатів, які не йшли президентською лінією, і це проблема", – наголосила вона.

Політикиня вважає, що спікер українського парламенту Руслан Стефанчук "нічого не вирішує", а рішення ухвалює "генеральний секретар Ради, призначений Офісом президента", говорячи про керівника апарату ВР В'ячеслава Штучного.

"У вас є обраний спікер української Ради, але є і генеральний секретар, призначений Офісом президента, який ухвалює всі рішення, заробляє багато грошей, 13 тис. євро, і не зобов'язаний розкривати свої активи і свої доходи. Це те, що мене справді непокоїть", – зауважила вона.

Фон Крамон вважає, що Верховна Рада цілком могла би знову допустити журналістів висвітлювати свою роботу.

"Я думаю, було б справедливо залишити двері відчиненими й дати місце журналістам, які зацікавлені в репортажах безпосередньо про дебати, щоб відчути дух, динаміку дебатів, але я не думаю, що мені це коментувати", – додала вона.

І водночас висловила переконання, що преса в Україні "вільна", хоча "є певні обмеження і, звісно, багато самоцензури".

"Це більше схоже на те, що ви думаєте: "Якщо я опублікую це, якщо я буду це критикувати, це може опинитися в руках путіна або допоможе путіну дискредитувати Україну". І, звичайно, це не в інтересах більшості журналістів. Але я б не сказала, що є якісь, скажімо так, червоні лінії, які не можна переступати", – пояснила фон Крамон свою думку.

З іншого боку, вона вважає, що "в Офісі президента спостерігається тенденція не давати слова опозиції та критикам".

"У цей марафон вони фактично включили всіх журналістів і домоглися того, що плюралізм медіа-ландшафту практично зник. Ця єдність не відображає розмаїття політичного ландшафту, і це можна критикувати. Я критикую це. Але я б не сказала, що немає вільних і об'єктивних ЗМІ", – резюмував депутатка Європейського парламенту.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій окремим пунктом звернув увагу української влади на неприпустимість обмеження закордонних поїздок для депутатів Верховної Ради.

Дивіться також відео:

Попередній матеріал
Сходи будинку – імпровізована сцена, замість зали – садочок: як працює "Культурний десант" – сюжет
Наступний матеріал
За відмову йти у бій командири рф обіцяють розстріляти своїх військових – полонені про "штурмові загони"
Loading...
Європарламент продовжив пільгову торгівлю з Україною – але з обмеженнями

Європарламент продовжив пільгову торгівлю з Україною – але з обмеженнями

Російські гроші – на відбудову України: дебати в Європарламенті – трансляція

Російські гроші – на відбудову України: дебати в Європарламенті – трансляція

Інтерв'ю Чмута сколихнуло мережу: час подивитися на війну інакше – "Час новин: підсумки"

Інтерв'ю Чмута сколихнуло мережу: час подивитися на війну інакше – "Час новин: підсумки"

"Політичний театр і пуста погроза": що не так із вимогою Європарламенту щодо додаткових Patriot для України (оновлено)

"Політичний театр і пуста погроза": що не так із вимогою Європарламенту щодо додаткових Patriot для України (оновлено)

Європарламент зробив ще один крок, аби дозволити використання конфіскованих російських активів на користь України

Європарламент зробив ще один крок, аби дозволити використання конфіскованих російських активів на користь України

"На шляху до Європи диктаторські замашки не терпітимуть": експерти та нардепи про заяву віцепрем'єрки Стефанішиної

"На шляху до Європи диктаторські замашки не терпітимуть": експерти та нардепи про заяву віцепрем'єрки Стефанішиної