Олексій Арестович
Олексій Арестович rivnepost.rv.ua

Українська культура занадто "маленька", щоб перемогти рф, треба прихистити усіх "хороших росіян" – Арестович

Читайте по-русски
На думку радника ОП, Україна може вирішити демографічні проблеми за рахунок "максимально близьких нам за менталітетом, духом, мовою" людей

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович вважає, що Україна не повинна відмежовуватися від російської культури та стати справжнім прихистком для "хороших росіян". Також пообіцяв, що сам докладе зусиль, аби не дати побудувати етнічну українську державу, адже така країна матиме "маленьку культуру".

Заяви пролунали в ефірі "Фейгін Live" у п'ятницю, 10 червня.

"Ця проблем проявилася у зв'язку з темою надання громадянства Невзорову... У нас в Україні багато хто хоче збудувати велику країну з маленькою культурою. Маленька культура – це та, яка підходить для маленької моноетнічної держави, типу Угорщини. Але Україна – не така країна, у нас полікультурна країна. Уніфікація – якою б не була війна, які б лозунги не звучали, яким би не було бажання забути якнайбільше російських слів… у нас це все несерйозно, це все на рівні фабрики думок, але тенденція, яка за цим стоїть, потребує особливої уваги", – зазначив Арестович.

І додав: "Я, поки я тут щось значу, не дам збудувати з України велику країну з маленькою культурою. Якщо Україна не хоче програти війну, вона не має відмовитися від різноманітності".

Далі він сказав, що "базовим ресурсом людства є різноманіття" і якщо від нього відмовитися – війну проти росії буде програно.

"Я навіть не хочу зараз промовляти реверанси і чергові фрази, які в нас завжди в таких обговореннях звучать, що "звичайно ж, я за українську мову, звичайно ж, вона єдина державна". Я навіть говорити це не буду, ми зразу залишимо ці мантри, які в нас теж вважаються обов'язковими", – іронічно уточнив радник голови ОП.

Він запевнив, що неможливо ізолюватися від рф, з якою в України "6 тисяч км кордону по суші та по морю" і "400 років мінімум життя в одній державі"

"Стратегія ізоляції від росії перемогти не допоможе. Є тільки грамотна стратегія роботи України з росією, і ця грамотна стратегія передбачає створення альтернативного центру тяжіння для всіх, хто в росії та білорусі тягнеться до світла. А по-друге, проактивні дії для зміни антропотоків на користь України, на користь Києва. Щоб усе, що є у росії розумне, творче, вічне, мало можливість тут прихиститися. Інакше вони поїдуть в Європу і стануть там людським ресурсом. А в нас скорочується населення. Ми втрачаємо населення під окупацією. Нам що, будуть зайвими толкові люди? Максимально близькі нам за менталітетом, духом, мовою і так далі, які точно ближчі до нас, ніж люди будь-якої іншої національності", – сказав Арестович.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилась інформація що російський журналіст Невзоров та його дружина указом президента Володимира Зеленського отримали громадянство України. Ця новина неабияк обурила користувачів соцмереж.

Сам Зеленський, коментуючи цю інформацію, заявив, що Україна має "хитати" росію, якщо має таку можливість. У РНБО уточнили, що одіозний "хороший росіянин" поки ще не змінював свого громадянства – він поки тільки звернувся із відповідним запитом.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Попередній матеріал
Як одне із сіл Харківщини повертається до життя після деокупації – сюжет
Наступний матеріал
Створений українськими фахівцями: Порошенко з волонтерами презентував комплекс оптоелектронної розвідки для фронту
Loading...