мзс україна 5.ua

Україна закликає міжнародну спільноту об’єднати зусилля для повного припинення російської агресії

  В МЗС заявили, що, не отримавши достатньо жорсткої та однозначної реакції міжнародного співтовариства на агресію проти Грузії, Росія обрала наступною мішенню Україну

  Україна закликає міжнародну спільноту консолідувати зусилля і посилити тиск на Росію до повного припинення агресії проти держав-сусідів. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо 8-ї річниці розв’язання Росією війни проти Грузії.

  "Не отримавши достатньо жорсткої та однозначної реакції міжнародного співтовариства на агресію проти Грузії, Росія обрала наступною мішенню Україну", – йдеться в заяві.

  "Окупація регіонів Грузії, Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а також триваюча російська агресія на Донбасі свідчать про те, що Росія продовжує грубо порушувати Статут ООН, міжнародне право та свої міжнародні зобов’язання і становить загрозу миру і безпеці на всьому євроатлантичному просторі", – підкреслили в МЗС.

  8 серпня виповнюється вісім років з дня початку російсько-грузинської війни. Вранці російські літаки почали атаки на грузинські позиції біля міст Цхінвалі та Горі. У регіон підтягнулися й сухопутні війська. Тисячі грузинів були змушені залишити домівки. Внаслідок агресії Грузія втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією. Хоча світ засудив окупацію грузинських автономій, протидіяти російському впливу не зміг. Невдовзі Москва чи не єдина визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.

  Попередній матеріал
  Україна стягує військову техніку до адмінмежі з Кримом – Генштаб
  Наступний матеріал
  У Луганському російські окупанти "поливали вогнем" українські сили зі 152-мм зброї – штаб
  Теги:
  Loading...

  Напад РФ на Грузію був прологом до війни проти України – Порошенко

  Російська війна у Грузії мала стати уроком для світу, анексія Криму це підтверджує – голова МЗС Литви

  Деканоідзе заявила, що в Грузії почали процес позбавлення її громадянства

  Саакашвілі розповів, як українські системи допомогли збивати російські літаки під час війни у 2008-му

  Саакашвілі розповів, що стримує агресію Росії щодо України

  5 канал - трансляція наживо