5.ua

Саакашвілі розповів, як українські системи допомогли збивати російські літаки під час війни у 2008-му

  Грузинські сили ППО зуміли збити 12 літаків агресора

  Колишній президент Грузії, глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що під час нападу РФ на Грузію у 2008 році грузинські сили ППО зуміли збити 12 російських літаків завдяки українським системам. Екс-президент відзначив, що Україна зробила важливий внесок у те, що Грузії тоді вдалося зупинити вторгнення РФ, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Україна дала нам систему ППО, яка була критично необхідна у перші дні вторгнення, тому що вони не змогли отримати критичну перевагу в перші дні... Україна нам дала систему "Бук" та "Оса", і кілька боєкомплектів до кожної системи. І завдяки цим системам ми збили 12 російських бомбардувальників, включаючи стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який до того ніхто не збивав", – заявив Саакашвілі.

  Він також висловив думку, що Росія не використовує авіацію в своїх атаках на Україну, оскільки враховує уроки війни в Грузії 2008 року: "Вони знають, що українська ППО здатна їх збивати, і в Україні достатньо боєкомплектів, на відміну від Грузії".

  8 серпня виповнюється вісім років з дня початку російсько-грузинської війни. Вранці російські літаки почали атаки на грузинські позиції біля міст Цхінвалі та Горі. У регіон підтягнулися й сухопутні війська. Тисячі грузинів були змушені залишити домівки. Внаслідок агресії Грузія втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією. Хоча світ засудив окупацію грузинських автономій, протидіяти російському впливу не зміг. Невдовзі Москва чи не єдина визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.

  Попередній матеріал
  Україна підвищила рівень загрози через дії РФ у Криму – Скібіцький
  Наступний матеріал
  МАУ повідомляє про масові скасування рейсів
  Теги:
  Loading...

  Напад РФ на Грузію був прологом до війни проти України – Порошенко

  Російська війна у Грузії мала стати уроком для світу, анексія Криму це підтверджує – голова МЗС Литви

  Саакашвілі розповів, що стримує агресію Росії щодо України

  НАТО вважає Абхазію та Південну Осетію частиною Грузії - Столтенберг