Україна та Росія разом святкують день флоту [відео]

  Знову разом. Вперше за історію незалежності Росія і Україна в один день святкують день флоту. В Україні дата святкування змінювалась тричі, останній раз Віктор Янукович своїм указом призначив урочистості на останній день липня. Так було в Радянському Союзі. Сьогодні на спільний військово-морський парад у Севастополі вишйли українські та російські кораблі. За дійством спостерігали понад 30 тисяч глядачів.

  Жодного Дня флоту не пропускає 75-річна мешканка Севастополя Алла Моргун. Каже, для неї це свято - родинне. Усі її рідні, близькі і далекі – військові моряки.

  Цього року День флоту – спільне свято українських та російських військових моряків. Уперше парад кораблів приймають обидва командувачі, а в акваторії севастопольської бухти - демонструє бойову міць техніка обох країн. Містяни, щоби подивитися на водне дійство - вдосвіта займали місця на набережній.

  Подивитися було на що - парад кораблів, театралізоване історичне дійство, демонстрація можливостей артилерії, морської піхоти та водолазних підрозділів. Загалом до святкування Дня флоту залучили близько 30 бойових кораблів та допоміжних сУден обох флотів, 30 одиниць важкої техники та понад 5-ть тисяч військовослужбовців.

  Командувачі флотів - не приховують радості від спільного святкування. Українські військово-морські сили вперше за часи незалежності продемонстрували відремонтований підводний човен «Запоріжжя», що відтепер стане повноцінною бойовою одиницею. А Чорноморський флот Росії розраховує на продовження співпраці з українцями.

  Свято в Севастополі триватиме допізна. Увечері - севастопольців та гостей свята чекає концерт та святковий феєрверк.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Традиційний фестиваль "Лесині джерела" [відео]
  Наступний матеріал
  Олімпіада-2012. В України перша медаль
  Теги: