Укрінформ

Україна та Польща закликали Єврокомісію скасувати рішення щодо газогону OPAL – декларація

  Відповідне рішення порушує положення Угоди про асоціацію між Україна–ЄС та санкційну політику останнього

  Україна і Польща просять переглянути рішення Єврокомісії надати фактично монопольний доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL. Сторони вважають, що це шкодить інтересам України та Польщі, а також й енергобезпеці ЄС. Про це повідомляє "Укрінформ".

  “Ми вважаємо, що рішення не відповідає правилам і принципам Енергетичного Співтовариства та суперечить досягненню фундаментальної мети організації – об'єднанню енергетично незалежної Європи. Воно підриває принцип, що міститься у Договорі про заснування Енергетичного Співтовариства, та правила конкуренції (стаття 18)", – йдеться у заяві.

  Крім того, Київ та Варшава наголосили, що відповідне рішення порушує положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  "Рішення Комісії щодо газопроводу OPAL підриває стратегію енергетичної безпеки ЄС, створює загрозу для енергетичної безпеки країн Центральної та Східної Європи, які залежать від газопостачань з одного джерела, а також перешкоджатиме створенню ефективного Енергетичного Союзу в Європі, метою якого є зменшення залежності від постачань російського газу, диверсифікація джерел і маршрутів газопостачань, а також дотримання спільної позиції на переговорах з третіми країнами – постачальниками енергоносіїв", – йдеться у документі.

  Відповідне рішення Єврокомісії також порушить конкуренцію, оскільки зміцнить позиції Росії як найбільш домінуючого гравця на газовому ринку.

  Окремо наголошується, що це рішення суперечить санкційній політиці ЄС, оскільки стимулює додаткові грошові надходження до РФ, одночасно обмежуючи прибутки України від транзиту газу.

  "Ми вважаємо, що це рішення має бути переглянуте, хоча і розуміємо, яким складним та болючим кроком це може бути", – йдеться у документі. 

  Нагадаємо, влітку цього року Україна та Польща домовились про будівництво нового газогону до 2020 року (схема). Водночас у липні, за даними ЗМІ, Польща відмовилась від будівництва газогону "Північний потік-2"

  Попередній матеріал
  У Німеччині збудували 4-метрову стіну для захисту від мігрантів
  Наступний матеріал
  МВС знешкодило мережу торгівлі людьми, у якій вербували українців як наркокур'єрів для РФ

  Єврокомісія домовилася з РФ щодо тристоронніх газових переговорів з Україною

  Рада закликала Євросоюз не допустити будівництво транзитних газопроводів в обхід України

  Порошенко: Україна розраховує на принципову позицію Швеції щодо використання Росією газогону OPAL

  Україна та Польща збудують новий газогін до 2020 року (схема)