BakuInform

Україна та Азербайджан домовились про взаємну заборону товарів з окупованих територій – ЗМІ

  Правила і циркуляри, за словами посла України в Азербайджані, почали діяти одразу ж, як тільки президенти дали відповідні доручення

  Баку і Київ домовилися не пропускати товари, що були вироблені на окупованих азербайджанських і українських територіях, без дозволу офіційної влади. Про це заявив посол України в Азербайджані Олександр Міщенко, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на "Інтерфакс-Азербайджан".

  "Під час візиту президента Петра Порошенка в Баку глави двох держав дали доручення керівникам митних структур України і Азербайджану зустрітися і обговорити питання пропуску товарів, що надходять з окупованих територій двох країн. Керівники митних структур зустрілися і виробили механізм, згідно з яким товари з цих територій можуть поставлятися в тому разі, якщо ліцензовані центральною владою – Києвом і Баку", – цитує видання слова Міщенка.

  Відповідно до слів дипломата, товари, що були вироблені в Нагірному Карабаху – можуть перетнути кордон України тільки зі схвалення Баку. За аналогічною схемою діє Азербайджан стосовно товарів, що надходять з Донбасу.

  "Наприклад, маркування на шампанське. Якщо там написано Україна, Артемівський завод (Донбас), отже все нормально. А якщо якась Новоросія або ще щось цього кшталту, то природно Азербайджан їх не прийматиме. Подібний підхід застосовується і до товарів з Нагірного Карабаху", – пояснив Міщенко.

  Відповідні правила і циркуляри, за словами посла, почали діяти одразу ж, як тільки президенти дали доручення. "Тут не треба підписувати якісь міждержавні угоди. Відповідний документ був підписаний керівниками митних структур", – підсумував дипломат.

  Як повідомляв 5.UA, Україна очікує від Азербайджану постачання військової зброї.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті рейсовий автобус зірвався з 15-метрового урвища – подробиці
  Наступний матеріал
  ГУР: Із окупованого Донецька до Ростова-на-Дону відправили два "КамАЗи" з тілами вбитих військових РФ

  Президент Азербайджану погодився відвідати Україну на запрошення Петра Порошенка

  З нагоди свята Курбан-Байрам азербайджанці передали бійцям АТО м'ясо чотирьох баранів

  Порошенко: Україна спільно з Азербайджаном вироблятиме Ан-178