5 канал

Україна стала заручником внутрішніх проблем Франції та Німеччини у питанні безвізу - Зеркаль

Каменем спотикання наразі є механізм призупинення безвізу для третіх країн

Україна стала заручником внутрішньополітичних проблем Франції та Німеччини у питанні запровадження безвізового режиму. Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Каменем спотикання наразі є механізм призупинення безвізу для третіх країн. Утім обидві країни через власні вибори не можуть сформувати чітку позицію. Мовляв, бояться втратити частину електорату. Тож з огляду на це, Зеркаль висловила сумніви, що 18 січня є остаточною датою ухвалення такого механізму.

"Питання біженців воно було дуже важливим, дуже чутливим і на ньому дуже багато спекулювали і у Олланда, у якого зараз дуже низькі рейтинги, і необхідність прийняття рішення і механізму припинення режиму і рішення по Україні і по Грузії, воно ставить ще додаткові ризики для нього. Ми фактично стали внутрішньополітичними заручниками Німеччини і Франції", - заявила заступник глави МЗС.

Нагадаємо, новий "механізм призупинення" безвізового режиму мали обговорити в ЄС 29 листопада, однак це засідання відклали щонайменше до 18 січня. Безвізовий режим для України та Грузії запрацює лише після узгодження загального механізму призупинення безвізу.

Попередній матеріал
Уперше з 2008 року ОПЕК домовилася про обсяги скорочення видобутку нафти
Наступний матеріал
ВПС ЗСУ почали ракетні стрільби на півдні країни за планом – речник

У Європарламенті пояснили, чому острівним державам дають безвіз, а Україні – поки що ні

Безвіз для українців: У Європарламенті сподіваються ухвалити "механізм призупинення" ще у грудні – ЗМІ

Безвіз для України: чому в ЄС сьогодні не ухвалили механізм призупинення

Безвіз для українців: У Європарламенті "механізм призупинення" розглянуть тільки в січні 2017 року