5.ua

Україна подякувала Чехії за лікування поранених українців

  Міністр охорони здоров’я Олег Мусій зустрівся 6 березня з чеським послом та висловив вдячність за надання його країною допомоги пораненим майданівцям. Про це повідомили в прес-службі МОЗ. Під час зустрічі Олега Мусія з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Iваном Почухом було обговорено організаційні питання допомоги з боку уряду, благодійних організацій та медиків Чеської Республіки громадянам України, котрі постраждали під час масових акцій протесту в центрі Києва.

  Іван Почух повідомив, що 6 березня в рамках Програми гуманітарної евакуації постраждалих громадян (MEDEVAC) до Чеської Республіки спецлітаком транспортували ще 11 громадян України, які були поранені під час громадянського протистояння у Києві.

  «Поранені лікуватимуться у празьких лікарнях за кошти чеської держави, так само, як і 27 українців, які були відправлені до Чеської Республіки минулого тижня», – повідомив чеський посол.

  У свою чергу, Міністр охорони здоров’я України висловив вдячність уряду Чеської Республіки за допомогу і зазначив, що планує найближчим часом провести зустріч з послами європейських країн для обговорення організації подальшого лікування та реабілітації громадян України, які постраждали під час масових акцій.

  «Зараз існує гостра потреба у наданні медичної допомоги та лікуванні цих людей, а згодом виникне необхідність у їхній реабілітації – як фізичній, так і психологічній», – наголосив керівник МОЗ України.

  Крім того, учасники зустрічі обмінялися думками щодо співпраці між Україною та Чеською Республікою у розбудові нової, європейської, системи охорони здоров’я в нашій країні.

  «Ми зацікавлені у досвіді Чеської Республіки щодо створення сучасної моделі охорони здоров’я та підготовки кадрів для роботи в новій системі», – зауважив Олег Мусій.

  Посол Чеської Республіки заявив про готовність його країни надати всю необхідну допомогу Україні з означеного питання.

  Довідково. Програма гуманітарної евакуації постраждалих громадян (MEDEVAC) переважно призначена для надання медичної допомоги важкохворим, які постраждали під час війни або інших бойових дій і яким неможливо забезпечити лікування в місцевих умовах. Програма пропонує технічні можливості і засоби для забезпечення лікування хворих і поранених в Чеській Республіці. Вона також гарантує забезпечення легального перебування осіб на території Чеської Республіки та відшкодування витрат на лікування і повернення на батьківщину.

  Попередній матеріал
  В Одесі викрито групу громадян, які планували озброєні зіткнення на мітингах
  Наступний матеріал
  Блокаду штаба ВМСУ проводять «зелені чоловічки» – Міноборони
  Теги:
  Loading...