Зустріч на базі Рамштайн
Зустріч на базі Рамштайн Резніков Олексій / Twitter

"Україна переходить на західні калібри та техніку" – Резніков про результати зустрічі в Рамштайні

  Читайте по-русски
  Загальний висновок за підсумками зібрання – йдеться про справді історичні зміни

  У вівторок, 26 квітня, на американській авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася безпрецедентна зустріч представників оборонних відомств понад 40 країн, метою якої було забезпечити цивілізованому світу можливість виграти війну проти російської тиранії.

  Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков, який був присутній на цій зустрічі. За його словами, було розглянуто три блоки питань.

  Яких результатів досягли:

  1. Створено постійну Консультативну групу з питань оборони України. Раз на місяць відбуватиметься "звірення годинників" з партнерами. Передбачається, що цей механізм пришвидшить і оптимізує важливі процеси щодо отримання зброї.

  "Наприклад, коли будуть ухвалені рішення про надання Україні того чи іншого озброєння, за рахунок координації зброя одного типу надходитиме з різних країн. Умовно, кілька країн нададуть по 3-4 гармати, а сумарно Україна отримає артилерійський дивізіон", – навів приклад Резніков.

  1. Ухвалено стратегічне рішення про перехід ЗСУ на західні калібри і техніку. За словами урядовця, йдеться про "тектонічні зрушення на рівні філософії". Зокрема, Україна вже отримує артилерію калібру 155 мм. Поступово українська армія має прийти до повної взаємосумісності з арміями країн НАТО.

  "Не буду приховувати – ще три місяці тому це завдання вважалося майже неможливим. Але завдяки мужності та професіоналізму українських воїнів, стійкості українського народу все змінилося… Загалом "перехід", transition – це було ключове слово зустрічі у Рамштайні. Перехід, який розпочався понад 30 років тому і зараз наближається до фінальної фази", – зазначив міністр.

  1. Фактичним доказом згаданого переходу є успішні навчання воїнів ЗСУ, які вже деякий час опановують західну зброю. Ця робота не афішувалась заради комфорту партнерів. Втім нині навчальні програми мають бути масштабовані та поширені навіть "на ті зразки озброєнь та техніки, щодо надання яких Україні поки немає політичних рішень".

  "До речі, вже є цікавий досвід. Наші артилеристи, які тренувалися на САУ 155-мм калібру на полігоні в одній з країн, уразили ціль з першого пострілу. А потім допомогли іноземним колегам вдосконалити комп'ютерну програму, яка управляє цією САУ. Що справило відповідне враження. Адже в наших воїнів за плечима – досвід війни, реальних боїв, де ціна помилки – життя", – розповів очільник Міноборони.

  І резюмував: "Загальний висновок за підсумками зібрання на базі Рамштайн – йдеться про справді історичні зміни, які в найближчі тижні – місяці будуть матеріалізовані… Допомога Україні зростатиме, але найближчими днями буде потрібна вся наша стійкість і надзвичайна єдність. Ворог уже усвідомлює свою стратегічну поразку, але все одно намагатиметься завдати нам якнайбільшого болю… Ми маємо витримати. І ми витримаємо!"

  Як повідомляв 5.UA, на авіабазі "Рамштайн" відбулася зустріч міністрів оборони понад 40 країн – обговорили військову допомогу Україні.

  Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

  Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

  Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

  Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

  ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

  ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ

  ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: 

  Разом до перемоги над російськими окупантами!

  Слава Україні! Героям Слава!

  Попередній матеріал
  Воїни 72-ї ОМБр визволили населений пункт і взяли у полон кількох російських окупантів
  Наступний матеріал
  Найближчими тижнями "демілітаризація" прикордонних районів рф посилиться – Подоляк
  Loading...