Вакцина від коронавірусу Pfizer
Вакцина від коронавірусу Pfizer Shutterstock

Україна не може закупити вакцину Pfizer, бо влада її досі не зареєструвала – Гончаренко

  Читайте по-русски
  МОЗ не звертався з проханням реєстрації вакцини Pfizer-BioNTech, повідомили у компанії

  Україна не може закупити вакцину виробництва компаній Pfizer і BioNTech, бо чинна влада не потурбувалися про її реєстрацію. Про це на своїй Facebook-сторінці написав народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

  "Вакцину компанії Pfizer сьогодні неможливо закупити через те, що держава Україна не зверталась з проханням реєстрації вакцини, а мала б це зробити через МОЗ", – написав Гончаренко.

  За його словами, депутати "ЄС" Ірпінської міськради звернулися з проханням надати інформацію щодо можливості закупки вакцини Pfizer BioNTech для Ірпінської громади. Від компанії отримали відповідь, що це зробити неможливо – "саме через бездіяльність МОЗ".

  "На жаль, ми останніми в Європі розпочнемо вакцинацію, та ще й наразі не зрозуміло коли. Здається, зрозуміло чому", – резюмував Гончаренко.

  У прес-службі політсили уточнили, що отримали від компанії "Pfizer Україна" офіційну відповідь, яка супроводжувалась додатково телефонним дзвінком

  "Під час розмови нам висловили подяку з приводу нашого звернення та побажали успіху усій громаді. Як виявилось, закупити вакцину компанії Pfizer сьогодні неможливо лише тому, що держава Україна не зверталась із проханням реєстрації вакцини, а мала б це зробити через МОЗ", – вказали депутати.

  І підсумували: "Беручи до уваги все вищезазначене, фракція "Європейської Солідарності" Ірпінської міської ради звертається до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністерства охорони здоров'я, Кабінету Міністрів про термінове та невідкладне скликання протиепідеміологічної комісії з метою проведення негайної реєстрації усіх успішно протестованих європейською агенцією ліків European Medicines Agency (EMA) вакцин, допущених до використання".

  Нагадаємо, Україна серед восьми країн Європи, в яких досі не розпочали вакцинацію від COVID-19.

  Попередній матеріал
  Понад 140 супутників: SpaceX здійснить наймасовіший запуск в історії космонавтики
  Наступний матеріал
  Пожежа у Харкові: суд арештував орендаря будинку для літніх людей
  Loading...