5 канал

Україна не могла утриматися від голосування за резолюцію Радбезу ООН щодо ізраїльських поселень – обраний держсекретар МЗС

У ході підготовки до голосування резулюції зважувалися усі можливі варіанти

Під час голосування в Раді безпеки ООН резолюції щодо ізраїльських поселень Україна не могла утриматися. Про це в ефірі "5 каналу" заявив обраний державний секретар МЗС України, директор департаменту країн Близького Сходу та Африки Андрій Заяць.

"Під час підготовки до цього голосування зважувалися усі можливі варіанти. Було зважено всі "за" і "проти". В результаті керівництвом було прийнято рішення те, яке було реалізоване постійним представником України при ООН – проголосувати "за". Якби ми утрималися, уявімо – 13 країн-членів Радбезу голосують "за", серед них – такі давні і надійні партнери Ізраїлю, як Велика Британія, чи РФ, з якою дуже активні відносини нинішній уряд Ізраїлю підтримує – що би ми виграли? Безумовно, ізраїльський уряд був би нам вдячний, але те, щоб ми програли – це дуже великий список", – заявив він.

Обраний державний секретар МЗС України додав: "Тому що таким чином ми б вийшли з логіки дотримування міжнародного права, до якого ми апелювали завжди, а з часу початку російської агресії ми використовуємо будь-яку можливість… Яким чином би довіряли словам постійного представника України?"

Нагадаємо, МЗС України сподівається, що візит Гройсмана до Ізраїлю відбудеться наступного року.

Попередній матеріал
АМКУ наклав штраф на Сімферопольський вино-коньячний завод на 0,7 млн грн
Наступний матеріал
Турецьким ЗМІ суд заборонив коментувати розслідування вбивства російського посла
Loading...

Громадський діяч: Для Ізраїлю проблема палестинської резолюції – це проблема виживання

МЗС: Україна викликала посла Ізраїлю – результати зустрічі

Експерт прокоментував гостру реакцію Ізраїлю на голосування в Радбезі ООН

Україна пояснила, чому голосувала за палестинську резолюцію ООН, яка роздратувала Ізраїль

Єльченко про голосування в ООН щодо Ізраїлю: Поселення на окупованих територіях суперечать міжнародному праву, як і окупація Криму РФ

5 канал - трансляція наживо