artareaua.com

Україна може ввести точкові санкції щодо російських компаній

  Україна розглядає можливість введення точкових санкцій стосовно російських компаній, а не за категоріями товарів.


  Про це заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Роман Качур на брифінгу, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Згідно із законом про зовнішньоекономічну діяльність, МЕРТ може вводити санкції стосовно окремих компаній, тим самим повністю забороняючи їхню економічну діяльність на території України або переходячи на режим індивідуального ліцензування. Саме з цією метою ми й оприлюднили цей список", - сказав він.

  Качур наголосив, що МЕРТ провело власний детальний аналіз щодо кожної компанії і галузі, задіяних у торгівлі з РФ.

  "Ми маємо розуміти, що серед цих компаній є компанії транснаціональні з глобальним капіталом, де є інтереси наших партнерів. Ми подивимося і діятимемо максимально точково, щоб не створити проблем для українських компаній", - наголосив він.

  При цьому заступник міністра підкреслив, що введення санкцій має бути досить ефективним і точковим, "щоб дійсно добитися ефекту, а не зашкодити своїм же компаніям, які існують на ринку".

  Раніше МЕРТ, у зв'язку з ухваленням російським урядом постанови про введення мит щодо деяких товарів українського походження, оприлюднило власний перелік товарів для можливого вилучення з режиму вільної торгівлі під час імпорту з РФ в Україну.

  Запропоновані зміни стосуються 36 товарних груп, зокрема, продуктів харчування, предметів ужитку, залізничних локомотивів. У міністерстві уточнили, що обмеження не зачіпають критичного для України імпорту, зокрема нафти та газу.
  Попередній матеріал
  Порошенко провів зустріч із радником британського прем'єра
  Наступний матеріал
  КВУ закликає не проводити вибори у Щасті та Чорнухиному через терористів
  Теги:
  Loading...