фото АПУ

Україна і Туреччина посилять співпрацю у військово-промисловій галузі

  Туреччина підтримала запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі та засудила нову хвилю репресій РФ проти кримських татар

  Президент Петро Порошенко провів зустріч із Міністром національної оборони Турецької Республіки Ісметом Їлмазом, інформує прес-служба АП. Під час розмови було підтверджено готовність "докладати усіх зусиль для забезпечення якнайшвидшого виконання домовленостей, досягнутих у ході п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, що відбулося в Анкарі 9 березня 2016 року, і поглиблення стратегічного партнерства між двома державами".

  На думку Порошенка, імпульс двосторонній співпраці в усіх галузях дасть 10-те засідання українсько-турецької Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням віце-прем’єра Геннадія Зубка та міністра оборони Ісмета Їлмаза. Сторони відзначили потужний потенціал співробітництва між Україною та Туреччиною, а особливий наголос зроблять на стратегічні сфери – зокрема оборонно-промислову галузь, де є спільні інтереси та взаємодоповнюючі можливості.

  Президент України поінформував співрозмовника про ситуацію на Донбасі, зокрема про необхідність забезпечення системної деескалації ситуації і розгортання озброєної поліцейської місії під егідою ОБСЄ. Ісмет Їлмаз запевнив у підтримці Туреччиною ідеї розгортання на Донбасі зазначеної місії. Глава держави подякував Туреччині за організацію програми відпочинку для дітей та членів сімей українських військовослужбовців, які загинули або зазнали поранень під служби в зоні проведення антитерористичної операції.

  Також Петро Порошенко та Ісмет Їлмаз висловили обурення у зв’язку з подальшим погіршенням ситуації з правами людини у Криму, зокрема нещодавніми арештами окупаційною владою лідерів кримськотатарського народу. "Очікуємо на консолідовану жорстку реакцію міжнародної спільноти на дії окупантів", – зазначив Президент і наголосив на необхідності посилення відповідних санкцій проти країни-агресора.

  Міністр національної оборони Туреччини, зі свого боку, зазначив, що його країна не визнає незаконної анексії Криму і категорично засуджує утиски кримських татар з боку окупаційної влади, зокрема нещодавнє рішення про "заборону Меджлісу кримськотатарського народу". З його слів, офіційна Анкара привертає увагу до питань окупації Криму та порушень прав людини на півострові у рамках усіх міжнародних майданчиків.

  Нагадаємо, у квітні стало відомо, що прикордонники України, Румунії та Туреччини планують створити об'єднану флотилію для патрулювання Чорного моря.

  Попередній матеріал
  Найближчі 10 років Україна залишатиметься наодинці зі своїми проблемами в галузі безпеки й оборони – експерт
  Наступний матеріал
  Україна може створити власний ракетний щит стримування – експерт

  Турецький політолог: Анексія Криму – це агресивна політика РФ у Причорномор’ї і Туреччина відповість

  Україна, Румунія та Туреччина разом патрулюватимуть Чорне море

  Туреччина та Литва посилюють захист власних кордонів

  Туреччина не пропустила до країни головного редактора російського пропагандистського видання

  Турчинов: Нахабство РФ можна зупинити - турецькі повітряні кордони вона вже не порушує

  5 канал - трансляція наживо